کیانوش سنجری: ‘شش مرتبه بستری و شوک درمانی با ولتاژ برق برای درمان بازگشت به وطن’

شنبه, ۱۸ام مرداد, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

توییتهای کیانوش سنجری کیانوش سنجری، وبلاگنویس، خبرنگار سابق صدای آمریکا درباره “دهشتناکترین تجربه خود” در زندان که “انتقالش” به یک بیمارستان روانپزشکی در تهران بوده با واکنش هزاران کاربر توییتر رو به رو شد.

آقای سنجری در یک رشته توییت درباره چگونگی انتقال خود به بیمارستان روانشناسی رازی (امین آباد) نوشت که اواخر سال ۹۸ از زندان اوین همراه با دو سرباز وظیفه به “مرکز درمانی” اعزام میشود ابتدا نمیدانسته کجاست اما بعد متوجه می شود که به بیمارستان روانی امین آباد منتقل شده است.

به نوشته آقای سنجری، به او در بدو ورود آمپولی تزریق میشود و بیهوش میشود و وقتی بهوش می آید متوجه میشود که “داخل یک اتاق پنج نفره روی تخت دراز کشیده و دست راست و پای چپش با دستبند و پابند به تخت زنجیر شده.

آقای سنجری نوشته که “دو تا سرباز” کنار تخت او نگهبانی می دادند و دست و پایش تمام مدت به تخت بسته بوده و حتی موقع رفتن به توالت هر دو پایش را زنجیر میکردند.

او نوشته که یک هفته در این شرایط بوده است تا مادرش از انتقال او به امین آباد مطلع میشود و در نهایت با اعتراض مادرش او را به زندان بازمیگردانند.

بر اساس آنچه که آقای سنجری نوشته “بستری های اجباری” در بیمارستانهای روانی در دوران مرخصی او هم “ادامه یافته”: “شش مرتبه بستری و شوک درمانی با ولتاژ برق برای درمان بازگشت به وطن.”

او در این رشته توییت میگوید: “به جرم ابراز عقیده، تا حالا ۱۱ مرتبه در وطنم زندانی شده ام. دو سال قبل از گریز، و یک سال و نیم، بعد از بازگشت به وطن. یک سال از این مدت را در سلول های انفرادی سپری کردم، اما دهشتناک ترین تجربه ام لحظه ای بود که صدای شیون مادرم را در تیمارستان شنیدم: مهدی، پسرم، مهدی؛ اشک می بارید.”


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.