ظهر امروز در آذربایجان غربی: تجمع پرستاران ارومیه مقابل در استانداری/ پرستاران بدون گرفتن هیچ نتیجه‌ای متفرق شدند

دوشنبه, ۲۰ام مرداد, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

تجمع پرستاران ارومیه مقابل در استانداری/ پرستاران بدون گرفتن هیچ نتیجه‌ای متفرق شدندجمعی از پرستاران شاغل در بیمارستان های ارومیه امروز در اعتراض به تبعیض در حق و حقوق و وضعیت شغلی خود در مقابل استانداری تجمع کردند .

به گزارش ایلنا، ظهر امروز -دوشنبه-۲۰ مردادماه- جمعی از پرستاران شاغل در بیمارستان های ارومیه  در اعتراض به تبعیض در حق و حقوق و وضعیت شغلی خود در مقابل استانداری تجمع کردند.

یکی از پرستاران حاضر که کارشناس ارشد پرستاری بود در گفت و گو با ایلنا گفت: اکثر پرستاران بخش کرونایی جز نیروهای شرکتی هستند  که متاسفانه مزایا و اضافه کاری خود را از اسفند ماه سال گذشته دریافت نکرده اند.

این پرستار که نخواست نام وی رسانه‌ای شود افزود:از ۶ ماه قبل در خط مقدم‌مبارزه با کرونا فعالیت می‌کنیم متاسفانه بیش از ۵۰ درصد همکاران ما مبتلا به این ویروس شده‌اند ولی تا کنون هیچ‌گونه حمایتی از طرف وزارت بهداشت از ما صورت نگرفته است.

وی افزود: با زحمات شبانه روزی که این قشر به عنوان نیروهای شرکتی متحمل می شوند حتی اجازه پارک خودروهای خود را داخل پارکینگ بیمارستان ندارند.

وی عنوان کرد: حقوق پرستاران نیروهای شرکتی به شرکت پرداخت می شود که شرکت پس از کسر حق خود مبالغ حقوق را در زمان هایی متفاوت و دلخواه به حساب پرستاران واریز می کند.

یکی دیگر از پرستاران حاضر با بیان اینکه هیچ تفاوتی بین ما و مراجعه کنندگان به بیمارستان ها ندارد افزود:ما پرستاران شرکتی مانند سایر مراجعه کنندگان باید پول ویزیت خود را آزاد پرداخت کنیم.

 وی همچنین خاطر نشان کرد: از سوی دیگر اداره بهداشت و درمان برای پرستاران شرکتی گواهی کسر از حقوق برای ارائه به بانک و ادارات دیگر صادر نمی کند ما بین وزارت بهداشت و وزارت کار سرگردانیم.هیچ کدام مسئولیت ما را گردن نمی‌گیرد.

به گزارش ایلنا، در نهایت پرستاران حاضر در این تجمع با دخالت ماموران نیروی انتظامی بدون حاصل شدن هیچ‌نتیجه‌ای متفرق شدند.

از: ایلنا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.