اعتصاب غذای ایرج حاتمی در زندان رجایی شهر کرج

پنجشنبه, 13ام شهریور, 1399
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – ایرج حاتمی، زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج از روز دوشنبه ۱۰ شهریور در اعتراض به تداوم حبس خود در یکی از سلول‌های انفرادی اعتصاب غذا کرده است. آقای حاتمی در تاریخ ۲۷ خرداد با علایمی مشابه بیماری کرونا به بیمارستان خارج از زندان اعزام و پس از انجام آزمایش و تایید ابتلا به بیماری کرونا، به مرخصی اعزام شد. وی نهایتا حدود ۱۰ روز پیش با پایان ایام مرخصی به زندان بازگشت.

به گزاش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ایرج حاتمی، زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج از روز دوشنبه ۱۰ شهریورماه ۱۳۹۹ دست به اعتصاب غذا زده است.

یک منبع مطلع از شرایط آقای حاتمی در خصوص دلایل اعصاب وی به هرانا گفت: «ایرج حاتمی حدود ۱۰ روز پیش از مرخصی به زندان رفت و به یکی از سلول‌های انفرادی بند امن منتقل شد. او نهایتا از روز دوشنبه ۱۰ شهریور در اعتراض به نگهداری خود در سلول انفرادی بند امن و شرایط نامناسب این بند اعتصاب غذا کرد. آقای حاتمی معتقد است حتی اگر این جداسازی مبنای پزشکی داشته باشد باید بین فرد در قرنطینه و کسی که به دلیل انضباطی یا امنیتی در انفرادی است تفاوت در رفتار باشد»

ایرج حاتمی در تاریخ ۲۷ خرداد امسال با علایمی مشابه بیماری کرونا به بیمارستان خارج از زندان اعزام و پس از انجام آزمایش و تایید ابتلا به بیماری کرونا، به مرخصی اعزام شد.

آقای حاتمی که پیشتر در فروردین امسال نیز به مرخصی اعزام شد، پس از طی دو هفته مدت قرنطینه به سالن ۱۰ اندرزگاه ۴ منتقل شد و بعد از گذشت ۱ هفته علایمی مشابه با بیماری کرونا از خود نشان داد و بنا به تشخص پزشک و رئیس بهداری زندان به بیمارستان منتقل شد.

ایرج حاتمی در تاریخ ۲۶ مهر ۱۳۸۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اتهام “همکاری با دولت متخاصم آمریکا” به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. آقای حاتمی پیش از بازداشت در وزارت دفاع اشتغال داشت و مدت ۲ سال را در بازداشتگاه نظامی سپری کرد. هم اکنون باگذشت ۳ ماه از اتمام مدت محکومیت ایرج حاتمی، ایام ۲ ساله بازداشت در بازداشتگاه نظامی محاسبه نشده و وی کماکان زندانی است.

آقای حاتمی از بیماری قند و فشار خون بالا نیز رنج می‌برد.

هرانا اخیرا در گزارشی با عنوان “بحران کرونا؛ گزارشی جامع از وضعیت زندان رجایی شهر کرج و جدیدترین لیست زندانیان سیاسی” به وضعیت زندانیان سیاسی و امنیتی در زندان رجایی شهر کرج پرداخت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.