تداوم بازداشت و بلاتکلیفی رقیه قدیمی نوران در زندان بوشهر

پنجشنبه, 20ام شهریور, 1399
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – رقیه قدیمی نوران، شهروند اهل شهرستان تنگستان، با گذشت ۱۷ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان بوشهر بسر می‌برد. خانم قدیمی پس از شیوع بیماری کرونا در روستای خاییز به صورت داوطلبانه در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و پرستاری از بیماران مبتلا به کرونا فعالیت می‌کرد و در تاریخ ۳ شهریورماه با شکایت شبکه بهداشت و درمان و فرمانداری تنگستان مواجه و بازداشت شد. رقیه قدیمی مبتلا به سرطان غدد لنفاوی و بیماری دیابت است، این امر می‌تواند در صورت ابتلای وی به بیماری کرونا در زندان جان او را در معرض خطر قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹، رقیه قدیمی نوران، شهروند اهل تنگستان با گذشت ۱۷ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان بوشهر بسر می‌برد.

رقیه قدیمی نوران در تاریخ ۳ شهریورماه امسال توسط نیروهای امنیتی در مقابل ساختمان دادگستری شهر اهرم بازداشت به زندان بوشهر منتقل شد. خانم قدیمی به “جعل و تزویر و نشر اکاذیب” متهم شده و پرونده وی در شعبه ۱۰۱ کیفری ۲ شهرستان تنگستان در حال بررسی است.

یک منبع مطلع در خصوص بازداشت خانم قدیمی به هرانا گفت: «خانم قدیمی نوران پس از شیوع وسیع بیماری کرونا در روستای خاییز به صورت داوطلبانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و پرستاری از بیماران کرونایی فعالیت می‌کرد. اما مدتی بعد شبکه بهداشت و درمان و فرمانداری شهرستان تنگستان از او شکایت کردند. او نیز در تاریخ ۳ شهریورماه برای نشان دادن اعتراض خود پس از به نتیجه نرسیدن اعتراضاتش تصمیم به خودسوزی مقابل دادگستری گرفت. اما با حضور در محل از روی پله‌های دادگستری به پایین پرت شد و دست‌ها و پاهایش دچار شکستگی شد. اما با همین حال با آمبولانس و به دستور دادستان شهر اهرم به زندان بوشهر منتقل شد.»

خانم قدیمی مبتلا به سرطان غدد لنفاوی و بیماری دیابت است، این امر می‌تواند در صورت ابتلای وی به بیماری کرونا جان او را در معرض خطر قرار دهد.

رقیه قدیمی نوران، متولد ۱۳۶۳، دارای مدرک مهندسی تکنولوژی نرم افزار، بیکار و شهروند شهرستان تنگستان است.

شهرستان تنگستان، یکی از شهرستان های استان بوشهر است و مرکز آن شهر اهرم است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.