در سایه عدم رسیدگی پزشکی؛ وضعیت نامناسب جسمی مطلب احمدیان در زندان رجایی شهر کرج

جمعه, 21ام شهریور, 1399
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – مطلب احمدیان، زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج در نتیجه عدم رسیدگی پزشکی دچار مشکلات جسمی از جمله از دست دادن توانایی حرکت پاهایش شده است. آقای احمدیان به جهت عارضه نخاعی باید مرتبا به متخصص مراجعه کند با این وجود با دستور امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی از اعزام وی جلوگیری می شود. این زندانی همچنین از سال‌ها پیش از بیماری ارکیتیس (عفونت بیضه) و انتقال عفونت به مثانه رنج می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مطلب احمدیان، زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج در نتیجه عدم رسیدگی پزشکی دچار مشکلات حرکتی و از دست دادن توانایی حرکت پاهایش شده است.

آقای احمدیان به دلیل عارضه نخاعی باید هر شش ماه یکبار تحت آزمایش ام آر آی قرار گرفته و همچنین جهت جلوگیری از پیشرفت بیماری و درمان به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کند که تاکنون با دستور امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی از اعزام وی جلوگیری شده است.

مطلب احمدیان سال گذشته از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. وی در زندان اوین و پس از مدتها محرومیت، در بازه‌های زمانی خاصی جهت دریافت دارو با هزینه شخصی به بیمارستان منتقل می‌شد. با این حال مسئولین زندان رجایی شهر کرج تا مدت‌ها به بهانه عدم ارسال پرونده پزشکی از زندان اوین از اعزام وی به بیمارستان جلوگیری می‌کردند.

آقای احمدیان که در دهمین سال از دوره محکومیت خود است، از سالها پیش از بیماری ارکیتیس (عفونت بیضه) و انتقال عفونت به مثانه رنج می برد و تاکنون رسیدگی درمانی در ارتباط با بیماری وی صورت نگرفته است. عدم رسیدگی به وضعیت بیماری وی در حالی است که آقای احمدیان در تمام این مدت با این مشکل مواجه بود و بیماری او روز به روز پیشرفت کرده است. پیشتر پزشک عمومی و متخصص عفونی در بهداری زندان اوین بارها تاکید کرده بودند که حتما باید توسط جراح و متخصص اورولوژی ویزیت شود و شیمی تراپی، سونوگرافی و آزمایشات مربوطه صورت گیرد.

مطلب احمدیان، ۳۶ ساله اهل بانه، در ۱۳ مهرماه ۱۳۸۹ بازداشت و در پرونده اول خود پس از حدود ۲۳۰ روز تحمل سلول انفرادی، به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از گروه های اپوزیسیون، به ۳۰ سال حبس در تبعید به زندان میناب محکوم شد و در تاریخ ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ به زندان سقز منتقل شد.

وی همچنین در دو پرونده در سال‌های ۱۳۸۷ و ۱۳۹۰ با اتهام تردد غیرمجاز از مرزهای کشور به پرداخت یک میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

آقای احمدیان در مردادماه سال ۹۷ توسط شعبه ۱ دادگاه کیفری یک استان کردستان به اتهامات “مشارکت در قتل” به ۸ سال حبس تعزیری و پرداخت نصف دیه کامل (دو دیه کامل برای ۴ متهم پرونده) و به اتهام “ضرب و جرح عمدی” از بابت همان پرونده به ۱ سال حبس و پرداخت ۲۰ میلیون تومان (۸۰ میلیون تومان برای ۴ متهم پرونده) بابت دیه فرد مجروح شده درگیری محکوم شد.

مطلب احمدیان پس از ابلاغ این حکم در ابتدای شهریورماه ۹۷ از زندان مرکزی سنندج به زندان اوین انتقال داده شد و از این زندان به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده است.

هرانا پیشتر در گزارشی با عنوان “بحران کرونا؛ گزارشی جامع از وضعیت زندان رجایی شهر کرج و جدیدترین لیست زندانیان سیاسی” به وضعیت زندانیان سیاسی و امنیتی در زندان رجایی شهر کرج پرداخت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.