سازمان بازرسی در مورد واگذاری خط مترو به سپاه: بدون مطالعه انجام شد

یکشنبه, 23ام شهریور, 1399
اندازه قلم متن

محمود رضا مهرورز، بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌ها

محمود رضا مهرورز، بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌ها

یک بازرس کل در سازمان بازرسی کل کشور در واکنش به اظهارات اخیر رئیس شورای شهر تهران در مورد واگذاری پروژه خط ۷ مترو به سپاه گفت که این کار «بدون انجام مطالعات اولیه و تعیین برآورد کارشناسی» انجام شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، محمود رضا مهرورز، بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌ها روز یکشنبه ۲۳ شهریور همچنین اعلام کرد که «تخلفات اداری و کیفری مسئولان وقت شرکت مترو» در سال ۱۳۸۷ «به مبادی قانونی» ارسال شده است.

این توضیحات سازمان بازرسی در واکنش به اظهارات سه روز پیش محسن هاشمی، مدیرعامل وقت شرکت مترو و رئیس فعلی شورای شهر تهران، است که گفته بود «با اصرار» محمدباقر قالیباف، شهردار سابق تهران و رئیس کنونی مجلس شورای اسلامی، خط ۷ مترو را به قرارگاه خاتم‌الانبیا داده و الان پرونده‌اش «به دادگاه رفته و بازرسی کل کشور اعلام جرم کرده است».

محسن هاشمی یک روز پیش از آن نیز هنگام افتتاح خط ۱۰ مترو خطاب به سعید محمد، فرمانده قرارگاه خاتم‌‌الانبیا، گفته بود: «به اصرار، خط هفت را به شما دادیم و بعد از آن بازرسی کل کشور گفت که چرا این خط را به خاتم‌الانبیا دادید و پرونده ما در بازرسی شعبه ۱۳ مفتوح است».

آقای هاشمی موارد اتهامی را بیان نکرد، اما سازمان بازرسی با تأکید بر واگذاری پروژه «بدون انجام مطالعات اولیه» اعلام کرده که این پروژه «بدون تأمین منابع مالی مورد نیاز و علی‌رغم مشخص شدن عدم امکان تأمین منابع مالی پروژه از محل فاینانس، قرارداد به پیمانکار پروژه ابلاغ و عملیات اجرایی آغاز شده است».

در توضیحات سازمان بازرسی اشاره‌ای به پیمانکار پروژه و نیز ادعای محسن هاشمی در مورد «اصرار آقای قالیباف» نشده است.

به‌گفته فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا وابسته به سپاه، این قرارگاه در حال حاضر پیمانکار ساخت بیش از ۵۰ درصد از خطوط مترو کل ایران است.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.