رئیس فدراسیون فوتبال اردن خواستار تحریم جمهوری اسلامی در همه مسابقات جهانی شد

دوشنبه, 24ام شهریور, 1399
اندازه قلم متن

علی بن حسین، رئیس فدراسیون فوتبال اردن و نایب رئیس پیشین فیفا برای آسیا

علی بن حسین، رئیس فدراسیون فوتبال اردن و نایب رئیس پیشین فیفا برای آسیا

در واکنش به اعدام نوید افکاری از قهرمانان کشتی در ایران، نایب رئیس پیشین فیفا برای آسیا، خواستار محروم کردن جمهوری اسلامی از حضور در همه مسابقات بین‌المللی شد.

علی بن حسین، رئیس کنونی فدراسیون فوتبال اردن، روز یکشنبه با اعلام این درخواست در صفحه توئیترش، نوشت: «اینکه نوید را بدون محاکمه شفاف و عادلانه به قتل رساندند، بسیار وحشتناک است».

این مقام عالی فیفا برای آسیا، در عین حال از نهادهایی چون فدراسیون جهانی فوتبال- فیفا، کمیته بین‌المللی المپیک، و فدراسیون جهانی کشتی خواست که با تحریم جمهوری اسلامی نسبت به این اعدام واکنش نشان دهند.

او از این نهادها خواسته است تا زمانی که جمهوری اسلامی حقوق اولیه بشری را رعایت نکند ایران را در هیچ مسابقه بین‌المللی راه ندهند.

 

پیش از این و در پی کشتن نوید افکاری، فدراسیون جهانی کشتی با انتشار بیانیه‌ای، این اعدام ناگهانی کشتی‌گیر جوان ایرانی را ویرانگر خوانده بود.

نوید افکاری نایب قهرمان نوجوانان ایران که در پی اعتراضات مرداد ۹۷ بازداشت شد، به اتهام قتل یک مامور امنیتی به دو بار اعدام، شش سال و نیم حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود.

وحید و حبیب برادران او نیز هر یک به ۵۴ و ۲۷ سال زندان با شلاق محکوم شده‌اند. برادران افکاری در روزهای گذشته با انتشار چند فایل صوتی گفته بودند که اعترافاتی که در طول دوران بازداشت برای اقرار به مشارکت در قتل یک مامور امنیتی از آنها گرفته شده، زیر فشار مداوم شکنجه بوده است.

گزارش‌ها حاکی است که پیکر نوید افکاری که صبح امروز در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد «شبانه» و «تحت تدابیر شدید امنیتی» به خاک سپرده شد.

عفو بین الملل نیز در بیانیه‌ای گفته است، اعدام نوید افکاری «تمسخر عدالت» بود.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.