ایران نگران است که امارات و بحرین پایگاه های خود را در اختیار اسرائیل بگذارند

چهارشنبه, 26ام شهریور, 1399
اندازه قلم متن

رهبران اسرائیل، امارات، بحرین و آمریکا در کاخ سفید پس از امضای قراردادهای صلح میان اسرائیل و دو کشور عربی خلیج فارس.

رهبران اسرائیل، امارات، بحرین و آمریکا در کاخ سفید پس از امضای قراردادهای صلح میان اسرائیل و دو کشور عربی خلیج فارس. REUTERS/Tom Brenner

ساعاتی پس از امضای قرارداد صلح میان اسرائیل و دو کشور عرب حوزۀ خلیج فارس، حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، امارات و بحرین را مسئول نتایج وخیم عادی کردن مناسبات خود با اسرائیل خواند و منامه و ابوظبی را متهم کرد که قصد دارند پایگاه های خود را در منطقه در اختیار اسرائیل بگذارند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران بار دیگر امارات و بحرین را متهم کرد که با امضای قرارداد صلح با اسرائیل “به جهان اسلام، کشورهای عرب، منطقه و فلسطینیان خیانت کردند.”

پیشتر و همزمان با امضای این قراردادها گروه های حماس و جهاد اسلامی دست کم سیزده راکت به روی تل آویو و شهرهای نزدیک به نوار غزه پرتاب کردند. در نتیجۀ اصابت یکی از این موشک ها به شهر “آشدود” دست کم دو نفر زخمی شدند. در واکنش به این حملات ارتش اسرائیل سحرگاه امروز چهارشنبه شانزدهم سپتامبر مراکزی را در نوار غزه بمباران کرد.

دیروز سه شنبه پانزدهم سپتامبر همزمان با امضای قراردادهای صلح در کاخ سفید صدها فلسطینی در نوار غزه و کرانۀ باختری رود اردن به نشانۀ اعتراض راهپیمایی کردند و طی آن تصاویر رهبران امارات، بحرین و اسرائیل را به آتش کشیدند. سازمان جهاد اسلامی در نوار غزه اعلام کرد که توافقات صلح میان اسرائیل و دو کشور عربی “نیروهای مقاومت را به ادامۀ جهاد” علیه اسرائیل ترغیب خواهد کرد. محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، نیز گفت : “تا زمانی که اشغال خاتمه نیابد و حقوق مردم فلسطین به رسمیت شناخته نشود هیچکس در منطقه از صلح، امنیت و ثبات برخوردار نخواهد شد.”   

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.