دلیل تعریف کردن بعضی مردم از حکومت پهلوی

پنجشنبه, ۲۷ام شهریور, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

 برای دانستن…

یه عمه کوکبی داشتم که یه شوهری داشت به اسم مراد که خیلی خیلی بداخلاق بود فحش میداد، معتاد بود، دست بزن هم داشت. خلاصه بگم عمه کوکب که سه تا فرزند قد و نیم قد داشت، گفت میخوام از مراد طلاق بگیرم. مراد هم گفت بچه ها رو جای مهرت بردار برو.

 عمه کوکب طلاقشو گرفت و بعد چندسال شوهر کرد به مش رجب.

از شانس بد، مش رجب هم شوهر خوبی برای عمه کوکب نبود خلاصه بگم اونم هر روز با عمه کوکب دعوا و مرافعه داشتن.

 عمه کوکب هم برای اینکه لج مش رجب رو در بیاره موقع دعوا مرافه از خوبیهای شوهر قبلی اش( مراد ) میگفت اگه مراد دست بزن داشت حداقل خرجی میداد اما تو چی؟ مراد حداقل یه قیافه ای داشت تو چی؟ مراد لااقل موقعی که نشئه بود به ما محبت میکرد تو چی و….. با گفتن این حرفا عمه کوکب هم خودشو خالی میکرد هم لج مش رجب رو در میاورد.

اما جالبش اینجا بود که که بعد چند سال کم کم خود عمه کوکب هم باورش شده بود که مراد آدم خوبی بوده پاک یادش رفته بود که مراد چه بلایی سرش آورده بود کتکهایی هم که خورده بود یادش رفته بود تا جایی که بچه هاش به عمه کوکب میگفتند تو که شوهر به این خوبی داشتی چرا طلاق گرفتی که ما را هم آواره کنی؟

کار به جایی رسیده بود که همه اونایی که مراد رو ندیده بودن فکر میکردن مراد یه شوهر ایده آلی بوده که احتمالا کوکب خانم زبونم لال زیر سرش بلند شده و عاشق مش رجب شده.

بعدش سر ناسازگاری برداشته تا مراد طلاقش بده و بشه زن مش رجب.

داستان امروز ما با مملکتمون منو یاد عمه کوکب با مراد و مش رجب میندازه.

ملت سال ۵۷ انقلاب کرد تا از دست خاندان پهلوی راحت بشه و حالا که بعضی هامون منتقد وضع موجود هستیم یه جوری از پهلوی صحبت میکنیم انگار اون موقع مردم ما تو بهشت زندگی میکردن و ما با پشت پا زدن به مدینه فاضله ای که پهلوی برامون ساخته بود خودمون رو انداختیم تو بغل مش رجب.

واقعیت اینه که هیچ ملتی را در هیچ جای تاریخ سراغ نداریم که خودش رو بندازه وسط خیابون و با خوردن گلوله بخواد حکومت را عوض کنه. اینکه به ما القا میکنن که ایرانیها از سر سیری و یا دخالت اجنبی علیه پهلوی ها قیام کردن نوعی توهین به مردم ایران نیست؟

به فرض که ملت بی سواد بودن و فریب خوردند و پهلوی حکومت ایده آلی بود، چطور ۹۵ درصد مردم یک کشور فریب خوردند؟!!

توده ای های متفکر چرا فریب خوردند؟

مارکسیستها باسواد چراقیام کردند؟

 حزب دموکرات و کوموله چرا علیه شاه قیام کرد؟

حزب فرقان و مجاهدین باصطلاح خلق چرا با ملت همنوا شدند؟

اگر مذهبی ها فریب خوردند، نهضت اسلامی چرا فریب خورد هیات موتلفه چرا فریب خورد، تحصیل کردهای جبهه ملی چرا فریب خوردند؟

اینکه ۹۵درصد مردم یک کشور علیه حکومت ایده آل خود قیام کنند و ما اونها را احساساتی بنامیم نوعی توهین به مردم ایران اونم مردم دهه ۴۰ و ۳۰ نیست؟

فرض دیگه ای که برای خودمون بافتیم اینه که دولتهای غربی شاه را سرنگون کردند چون مخالف شاه بودند البته که دولتهای غربی هیچگاه با یک کشور مقتدر آنهم در خاورمیانه موافق نیستند اما با این فرض چرا دولتهای غربی تونستند این کار رابکنند.

 مگر غیر از اینه که به قول اردشیر زاهدی اگر ما ایراد نداشتیم انقلاب نمی شد؟

 امروزه بعضی از ما در یک تفکر غلط سیاه و سفید گیر افتاده ایم و نقد وضع موجود را مساوی با تایید حکومت پهلوی میدانیم و نتیجه اینکه بدنبال یک عقب گرد تاریخی هستیم تا استبداد پهلوی را تطهیر کنیم.

 اگرچه اغلب کسانی که در سال ۵۷ انقلاب کردند اکنون در میان ما نیستن اما هنوز هم اسنادی هست که به ما بگوید ملت ایران از سر احساسات قیام نکرد.

 کودتای ۲۸ مرداد که دروغ نبود اشغال ایران در زمان متفقین که داستان نیست

آیا گزارش سازمان عفو بین الملل درسال ۵۴ را میتوان انکار کردکه در این گزارش ایران را بدترین نقض کننده حقوق بشر معرفی میکند

رای کمیته بین المللی حقوقدانان ژنو مبنی بر نقض حقوق شهروندی توسط حکومت وقت را چگونه میتوان توجیه کرد؟

آیا نامه سرگشاده سازمان حقوق بشر به شاه را میتوان انکار کرد که از شاه میخواهد که به وضعیت رقت بار مردم ایران پایان دهد؟

 کتاب فردوست در مورد خاندان پهلوی را که وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی چاپ نکرده که از فساد خاندان پهلوی پرده بر میدارد ؟

آیا عملکرد غلط بعضی نابخردان در ج. اسلامی میتواند جمعه سیاه را از یاد ما ببرد؟ کشتار مردم تبریز را میتوان از ذهن پاک کرد؟

کشته شدن دانش آموزان و دانش جویان در ۱۳ آبان را چطور؟

عکسهاو فیلمهای کشتار مردم در میدان ژاله در ۱۷شهریور که فتوشاپ نیستند؟

آیا میتوان گزارش کمیته حقیقت یاب را که پس از ۱۵سال اجازه بازرسی از زندانهای ساواک را میداد نادیده گرفت؟

گزارش دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل را مبنی بر قاچاق سازمان یافته مواد مخدر توسط خاندان پهلوی را میتوان دروغ فرض گرد؟

درنهایت اینکه اگر امروز بواسطه مشتی مسئولان بی مسئولیت، و پشت میزنشینان بی اعتقاد و بی کفایت، گرفتار مش رجب هستیم مراد را هم زیادی تطهیر نکنیم.

از: واتس آپ


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

۴ نظر

 1. دوست عزیز جهت پایه ریزی و اساس انقلاب مردمی اولین نشانه های آن در ادبیات و فرهنگ اون جامعه رخ میده اول چندین سو و کم کم هماهنگ میشن و چند جهت مشخص پیدا میکنن. واز دل این ادبیات و فرهنگ طرز فکرهای متفاوت و نهایتا غلط یا درست مردم دو یا چند طرز فکر رو انتخاب میکنند و احزاب شکل میگیرند. و بعد تحول در اون جامعه ایجاد میشه. در ایران قبل از انقلاب این ادبیات و فرهنگ و دسته بندی توسط شوروی سابق و آمریکا و انگلیس انجام شد. و درصدی از مردم جامعه به این نوع افکار آلوده شدند و بلافاصله افراد انقلابی شدند و اسلحه بدست گرفتند. سفارتهای مربوطه افرادی رو برای متر کردن کردن تظاهرات استخدام کرده بودند تا انقلاب رو مهندسی و بطور صحیح حرکتهای بعدی رو برنامه ریزی کنند.
  جهت یک تحول بایستی افراد برای بعد از تحول آماده بشن. از افراد در شغلهای مختلف بعنوان جاسوس در سازمانها دولتی استفاده شد و به آنها قول مدیریت و پستهای عالی بدون توجه به سوادشان داده شد. در ایران خود ما که شاهد بودیم نیاز به توضیح نیست .
  برای سازمان دهی و تبلیغات به سمت انقلاب یا بهتر بگوئیم کودتای آرام نیاز به سرمایه هنگفت هست میلیاردها دلار . در ایران این پول توسط دولتهای مختلف و افراد وابسته پرداخت شد.
  برای بر انگیختن احساسات مردم نیاز به کشت و کشتار بود. که این امر توسط افرادی از سوریه و لبنان و فلسطین و لیبی انجام شد. این افراد از روی پشت بام های اطراف و از میان مردم صحنه کشت و کشتار رو آماده کردن. و همچنین آتش زدن سینما رکس ابادان که صحنه انقلاب رو رنگ زد.
  حالا دوست عزیز آیا فکر میکنی که ما شرایط انقلاب رو داشتیم که انقلاب کردیم یا بقول تو طلاق گرفتیم؟
  من فکر میکنم ملت هیچوقت طلاق نگرفته بلکه به زور اطرافیان متارکه کرده و در جدایی خیانت کرده و با دیگری خوابیده و زنا کرده. و فرزندان این زوج از والدین خود میپرسن چرا؟

 2. به گفته زنده یاد دکتر صدیقی ، یار مصدق، ۵۷ طغیان جهالت بود.

 3. از یک مزدور و جیره خور چه انتظاری دارید ،مردم سال ۵۷ حتی نمیدانستند خمینی چه خری است ولی آخوند شپشو و خائن هم افسار عوام را در دست داشتند و هم منافع از رفتن شاه کما اینکه در این ۴۰ سال میبینید چه غارتها و دزدیها و اختلاسها و جنایتها کردند. اما جماعت کمونیست هم مغز خشکیده و نشخوار کن شوروی بودند و هدفشان انداختن ایران در دامن شوروی بود ، برایشان اهمیتی نداشت که چه سرنوشت و فلاکتی سر مردم میاد همانطور که مردم شوروی در فلاکت بودن .اینها هم خائنانی بودند هم ابله و هم مزدور .

 4. خدایی خودتان هم به این مزخرفات که نوشته اید اعتقاد هم دارید؟