زندان رجایی شهر کرج؛ تشکیل دو پرونده جدید برای رضا محمدحسینی

دوشنبه, 7ام مهر, 1399
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی که دوران محکومیت ۷ ساله خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری می‌کند، با دو پرونده جدید مواجه شده است. جلسه رسیدگی به اتهام مطروحه علیه آقای محمدحسینی در پرونده‌ای که اخیرا برای او گشوده شده، روز یکشنبه ۶ مهر در شعبه ۳ دادسرای اوین برگزار شد. اتهام آقای محمدحسینی در این پرونده توهین به مامور در حین انجام وظیفه عنوان شده است. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام آقای محمدحسینی در پرونده دیگر نیز شهریورماه امسال در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی که دوران محکومیت ۷ ساله خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری می‌کند، با دو پرونده جدید مواجه شده است.

آقای محمدحسینی روز یکشنبه ۶ مهرماه ۱۳۹۹ با حضور در شعبه ۳ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی هادی صمدپور از بابت اتهام “توهین به مامور در حین انجام وظیفه” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

این پرونده با شکایت رئیس حفاظت و حراست زندان اوین، آقای محمدی علیه وی گشوده شده است.

همچنین دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا محمدحسینی در خصوص پرونده دیگر در تاریخ ۲۲ شهریورماه امسال در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد برگزار شد. اتهام وی در این پرونده “فعالیت تبلیغی علیه نظام” عنوان شده است.

پرونده دوم این زندانی سیاسی پیشتر در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی محمود حاج مرادی مورد بررسی قرار گرفت.

رضا محمدحسینی در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. وی نهایتا پس از ۳ ماه با پایان مراحل بازجویی به قرنطینه و نهایتا به بند ۴ زندان اوین منتقل شد.

آقای محمدحسینی در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات اجتماع و تبانی به ۷ سال حبس، از بابت اتهام توهین به رهبری به ۳ سال حبس، از بابت اتهام خروج غیرقانونی از مرز به ۳ سال حبس، از بابت اتهام ورود غیرمجاز به داخل کشور به ۲ حبس و از بابت اتهام تمرد از دستور ماموران به ۱ سال و نیم حبس و در مجموع به ۱۶ سال و نیم حبس محکوم شد. این حکم خردادماه ۹۹ در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تایید شد.

با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۷ سال حبس تعزیری از بابت اتهام اجتماع و تبانی برای وی قابل اجرا است.

آقای محمدحسینی در حالی که دوران محکومیت خود را در بند ۴ زندان اوین سپری می‌کرد، اواسط مردادماه امسال به دلایل نامعلوم به یکی از سلول‌های انفرادی بند امن (بند ۱۱) زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. او نهایتا پس از حدود یک ماه نگهداری در سلول انفرادی در تاریخ ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۹ به بند ۴ سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج معروف به بند سیاسی گوهردشت منتقل شد.

هرانا مردادماه امسال در گزارشی با عنوان “بحران کرونا؛ گزارشی جامع از وضعیت زندان رجایی شهر کرج و جدیدترین لیست زندانیان سیاسی” ضمن بررسی گوشه‌ای از مشکلات زندانیان محبوس در زندان رجایی شهر کرج، جدیدترین لیست و آخرین وضعیت زندانی سیاسی و امنیتی در این زندان را مورد بررسی قرار داد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.