همسر بهنام محجوبی، درویش زندانی: بعد از فلج شدن نصف بدنش، او را به تیمارستان برده‌اند؛ اعتصاب غذای بهنام محجوبی

سه شنبه, ۸ام مهر, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

همسر بهنام محجوبی،‌ درویش زندانی، می‌گوید ماموران زندان پس از فلج شدن نیمی از بدن این زندانی سیاسی به دلیل تشنج و زمین‌خوردگی در پی قطع داروها، او را به تیمارستان «امین‌آباد» منتقل کرده‌اند.

صالحه حسینی، همسر این درویش زندانی، روز سه‌شنبه هشتم مهرماه در توییترش نوشت: «همسرم را در حالی که به خاطر قطع داروهایش، نیمی از بدنش فلج شده به امین‌آباد منتقل کرده‌اند.»

او در ادامه اشاره کرده قبلا هم به مسئولان زندان اطلاع داده بود که بنا بر توصیه پزشک معالج همسرش، مصرف داروهای «اختلال پنیک» او با داروهای خواب‌آوری که پزشک زندان برایش تجویز کرده تداخل داشته و می‌تواند موجب بروز خطر جسمانی شود.

به گفته همسر محجوبی، او روز شنبه به دلیل عدم ارائه داروهایش دچار تشنج شده و در اثر زمین خوردن نیمی از بدنش فلج شد.

حسینی در همین زمینه اشاره کرد: «ابتدا گفتند به بخش مغز و اعصاب بیمارستان رازی فرستاده خواهد شد، اما ناگهان خودش خبر داد که او را در بخش ابوریحان تیمارستان امین‌آباد نگهداری می‌کنند.»

او جمهوری اسلامی را «مسئول جان» همسرش دانسته و از مقام‌های قضایی حکومت ایران خواسته هرچه سریع‌تر همسرش را از تیمارستان امین‌آباد خارج کنند و داروهایش را در اختیارش قرار دهند.

محجوبی که روز ۳۱ خرداد ماه خود را به زندان اوین معرفی کرده بود، پس از ضرب و جرح توسط زندانیان مالی اعتصاب غذا کرده بود.

از: ایران اینترنشنال

*****

اعتصاب غذای بهنام محجوبی در پی انتقال به بیمارستان روانپزشکی

خبرگزاری هرانا – بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی امروز سه‌شنبه ۸ مهر در اعتراض به انتقال اجباری خود به بیمارستان روانپزشکی امین آباد (رازی) دست به اعتصاب غذا زد. آقای محجوبی روز یکشنبه ۶ مهرماه به صورت اجباری به این بیمارستان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۸ مهرماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی دست به اعتصاب غذا زد.

اعتصاب غذای آقای محجوبی در اعتراض به انتقال اجباری وی به بیمارستان روانپزشکی امین آباد (رازی) صورت گرفته است.

گفته می‌شود که پزشکان بدون آگاه کردن وی از پروسه درمان، دارویی به او تزریق کرده‌اند.

آقای محجوبی روز یکشنبه ۶ مهرماه به صورت اجباری و به بهانه اعزام به بیمارستان جهت درمان از کار افتادگی دست چپ و تشنج‌های متوالی به بیمارستان روانپزشکی امین آباد (رازی) منتقل شد.

پیشتر یک منبع مطلع از شرایط این زندانی در این خصوص به هرانا گفت: “بهنام محجوبی روز یکشنبه ۶ مهر طی تماسی با نزدیکانش از انتقال خود به بیمارستان امین آباد خبر داد. بهنام از بیماری اعصاب و روان رنج می‌برد و داروهایش باید از خارج زندان تهیه شود و در تمام مدت حبس در تحویل داروی او سنگ اندازی می‌کردند. پزشک زندان هم اخیرا برای او ۱۷ قرص خواب تجویز کرده بود که این داروها با داروهای خودش اختلال داشت و به همین جهت شنبه شب دچار تشنج می‌شود و یک طرف بدنش هم بی حس شده است. سرش هم در این بین با زمین برخورد کرد و اصلا به همین دلیل قرار بود به بیمارستان اعزام شود که ناگهان سر از امین آباد درآورد”!

بهنام محجوبی در زمستان ۹۶ در جریان حوادث گلستان هفتم توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۷ مردادماه ۹۸ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق ارتباط گیری با سایرین و فراهم ساختن تجمع غیرقانونی” به به تحمل ۲ سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از عضویت در احزاب، گروه ها و دسته جات سیاسی یا اجتماعی محکوم شد.

آقای محجوبی در تاریخ ۳۱ خرداد ۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. بازداشت وی در حالی بود که این درویش گنابادی تحت نظر روانپزشک قرار داشته و پزشکی قانونی تشخیص به عدم تحمل کیفر برای وی داده است.

بهنام محجوبی، فرزند علی و متولد ۱۳۶۶ است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.