مادر دانش‌آموز بوشهری: پسرم به خاطر نداشتن گوشی خودکشی کرد

دوشنبه, ۲۱ام مهر, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

استان‌وایر– مادر «محمد موسوی‌زاده»، دانش‌آموز ۱۱ ساله‌ای که روز یک‌شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ خودکشی کرد، تایید کرده که خودکشی فرزند او به علت نداشتن گوشی هوشمند بوده است.

مادر این دانش‌آموز در گفت‌وگو با سایت رکنا، ضمن شرح ماجرا، توضیح داده است که مدیر مدرسه گفته بود می‌خواهد به محمد و دو دانش‌آموز دیگر گوشی تلفن همراه بدهد اما این وعده عملی نشده بود.

یکی از اقوام خانواده محمد نیز در مصاحبه با رکنا گفته است که خانواده محمد با کمک‌های مردمی گذران عمر می‌کنند و مادر محمد برای تهیه گوشی همراه برای پسرش، در خانه‌های مردم کار می‌کرد.

پیش‌تر، اداره آموزش و پرورش بوشهر ضمن تایید خبر خودکشی این دانش‌آموز، اعلام کرده بود که او جزو خانواده‌های بی‌بضاعت بوده اما نداشتن گوشی هوشمند دلیل خودکشی او نوده است.

پس از انتشار خبر خودکشی این دانش‌آموز ۱۱ ساله در شهرستان دیر، آموزش و پرورش این شهرستان با انتشار یک اسکرین‌شات، مدعی شد که محمد از طریق گوشی هوشمند با معلم خود در ارتباط بوده است.

مادر محمد در پاسخ گفته که فرزند او گاهی  از روی استیصال از اقوام خود گوشی قرض می‌کرده است تا بتواند راهی برای ارتباط با معلم خود پیدا کند.

محمد موسوی‌زاده از طریق حلق‌آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.

موارد دیگری از خودکشی کودکان به علت فقر و تنگناهای مالی خانواده در ماه‌های گذشته گزارش شده است.

در اواخر فروردین ۱۳۹۹، یک دانش‌آموز دختر پایه پنجم ابتدایی به خاطر فقر خودکشی کرد. این کودک در یکی از مناطق  محروم استان ایلام به علت فقر مالی و نداشتن لباس عید خودکشی کرد و جان سپرد.

در خرداد سال ۱۳۹۹ نیز رسانه‌ها از خودکشی یک کودک ۱۱ ساله ساکن محله «جعفرآباد» کرمانشاه خبر دادند.

این کودک کار با خوردن قرص برنج، به زندگی خود پایان داده بود.

سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از هفت درصد اعلام شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.