ساختن مسجد با تخریب یک مدرسه دولتی در مسجدسلیمان

یکشنبه, ۲۷ام مهر, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

استان وایر– کانال تلگرامی معلمان عدالتخواه از اقدام عجیبب واگذاری مدرسه دولتی «حضرت زینب» در مرکز شهر مسجدسلیمان با موافقت مدیرکل سابق آموزش و پرورش خوزستان به امام جمعه این شهر جهت احداث مسجد خبر داد.

بنا بر این گزارش دانش آموزان دختر محله های محروم اطراف این مدرسه ناچارند پس از این  برای ادامه تحصیل به سایر مدارس دخترانه که حداقل ۳کیلومتر از محل زندگی آن‌ها  فاصله دارند مراجعه کنند.

در پی  اعتراضات گسترده مردم نسبت به این اقدام،  آموزش و پرورش شهرستان مسجدسلیمان مدعی شد زمینی بصورت معوض از امام جمعه دریافت کرده است. ادعایی که از سوی کانال معلمان عدالتخواه «دروغ» خوانده شده است.

نکته مهم در تخریب این مدرسه آن است که بنای مدرسه حضرت زینب بیش از یک قرن قبل توسط شرکت نفت ساخته شده و با نام مدرسه سیروس درفهرست آثارملی به ثبت رسیده بود.

کارشناسان میراث فرهنگی خوزستان بارها تاکید کرده‌اند فروش و تغییر کاربری آثار ثبت شده در فهرست آثار ملی تخلف است.

روابط عمومی اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان در واکنش به انتشار این خبر گفته است: «دبیرستان مزبور همچنان دایر است و به فعالیت خود ادامه می دهد، ولی از آنجا که این آموزشگاه از نظر جغرافیایی در محل نامناسب و در محدوده خیابانی است که احتمال بروز حوادث متعددی برای دختران دانش آموز وجود دارد، صحبت‌هایی برای جابجایی آن مطرح است.»

روابط عمومی اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان همچنین تایید کرده است که در حال حاضر مسجد در فضایی خارج از محوطه آموزشگاهی فعالیت دارد و خللی در فرآیند آموزش در این دبیرستان دخترانه  ایجاد نشده است.

به گفته منابع رسمی آموزش و پرورش ۶۱ درصد مدارس شهرستان مسجدسلیمان فرسوده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.