خانواده اشکان عزیزی: پلیس بی‌جهت و بدون رعایت ضوابط به اشکان شلیک کرده است

دوشنبه, 28ام مهر, 1399
اندازه قلم متن

خانواده اشکان عزیزی، نوجوان ۱۷ ساله کرمانشاهی که روز پنجشنبه با شلیک پلیس و اصابت گلوله به قلبش جان باخت، می‌گویند پلیس بی جهت بدون رعایت ضوابط و مقررات استفاده از سلاح به فرزند آن‌ها شلیک کرده و موجب قتل او شده است.

یکی از اعضا خانواده اشکان عزیزی در گفت‌وگو با ایران اینترنشنال گفت اشکان و پسر عمویش برهان، حوالی ساعت شش عصر پنجشنبه پس از پیاده کردن یکی از دوستان‌شان حوالی مسکن مهر دولت‌آباد، هدف گلوله یکی از اتومبیل‌های گشت کلانتری این منطقه قرار گرفتند.

به گفته این منبع، پلیس بدون هشدار قبلی و در حالی‌که اشکان تصمیم داشته است اتومبیل را کنار بزند، به طرف آن شلیک کرده است و گلوله پس از برخورد با دست برهان که در صندلی عقب و پشت سر اشکان نشسته بود، و مجروح کردن او، از پشت به قلب اشکان اصابت می‌کند.

این عضو خانواده عزیزی همچنین گفت اشکان دانش‌آموز پایه دوازدهم بود و اتومبیل پژو ۴۰۵ که سوار آن بود تازه از طرف پدرش خریداری شده بود و پلاک موقت آن پشت شیشه اتومبیل نصب شده بود و ادعای فقدان پلاک در مورد آن، نادرست است.

نهادهای حقوق بشری کردی روز پنج‌شنبه اعلام کردند ماموران نیروی انتظامی در پایگاه «دولت آباد» شهر کرمانشاه روز پنجشنبه پس از تعقیب و گریز به یک خودروی پژو ۴۰۵ شلیک کردند. در این تیراندازی اشکان عزیزی، نوجوان ۱۷ ساله، کشته و برهان عزیزی، نوجوان دیگر، زخمی شد .

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.