آمریکا: تحریم دو فرد و شش شرکت چینی در رابطه با ایران

سه شنبه, ۲۹ام مهر, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

آمریکا شش شرکت چینی و دو فرد حقیقی را به علت همکاری با یک شرکت کشتیرانی ایرانی مشمول تحریم قرار داد. وزیر خارجه آمریکا پیش از این تهدید کرده بود هر فرد یا شرکتی که با نهادهای دولتی ایرانی همکاری کند، تحریم خواهد شد.

    
Fahnen von USA und Iran (Ohde/ Bildagentur-online/picture-alliance )وزرات خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که نام دو شخص حقیقی و شش شرکت خارجی را به فهرست اشخاص و نهادهایی که در رابطه با ایران تحت تحریم هستند، افزوده است.

در خبری که دوشنبه ۱۹ اکتبر برابر ۲۷ مهرماه، در سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شد، ۲ شخص حقیقی و ۶ شرکت چینی مشمول تحریم قرار گرفته‌اند. آنها متهم هستند که تحریم‌های دولت آمریکا علیه ایران را نقض کرده‌اند.

با ورود به لیست اشخاص و نهادهای تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک)، دارایی بانکی این افراد و شرکت‌ها در آمریکا مسدود و هرگونه دادوستد شهروندان آمریکایی با آنها ممنوع می‌شود.

افراد و شرکت‌های تحریم شده به همکاری با یک شرکت کشتیرانی ایرانی که پیش از این مشمول تحریم‌های واشینگتن شده بود، متهم هستند.

بر اساس این اطلاعیه، دو شرکت چینی “گروه ریچ هولدینگ” و “ریچ شیپینگ لاینز” امکان کناره گرفتن کشتی‌های ایرانی را در بنادر چین فراهم کرده‌اند.

چهار شرکت دیگر چینی که در لیست تحریم‌های ایالات متحده جای گرفته‌اند عبارتند از: کشتیرانی دیلایت، کشتیرانی گریسیوز، کشتیرانی نوبل و کشتیرانی سوپریم.

در همین رابطه دو فرد حقیقی، یعنی مدیرعامل و رئیس گروه ریچ هولدینگ نیز تحت تحریم‌های جدید ایالات متحده قرار گرفته‌اند.

پمپئو درباره هرگونه معامله تسلیحاتی با ایران هشدار داد

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، پیش از این به تمام بنگاه‌های اقتصادی و مالی در سراسر جهان هشدار داده بود چنانچه با گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی همکاری کنند باید خطر تحریم‌های آمریکا را بپذیرند.

از: دویچه وله

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.