روغن نباتی جهان: فعالیت با ۱۵ درصد ظرفیت تولید کارخانه

چهارشنبه, ۳۰ام مهر, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

استان وایر– کارخانه روغن نباتی جهان با حداقل ظرفیت، فعالیت تولیدی خود را ادامه می‌دهد.

منابع کارگری در کارخانه روغن نباتی جهان با اشاره به اینکه ظرفیت تولید کارخانه روغن نباتی جهان طی یک سال گذشته حدود ۱۰ درصد بوده می‌گویند:  «به تازگی کارخانه با حدود ۱۵ درصد ظرفیت، فعالیت تولید خود را ادامه می‌دهد.»

به گفته کارگران، ظرفیت نیروی انسانی روغن جهان به حدود ۵۰۰ کارگر می‌رسد ولی در حال حاضر حدود ۸۵ کارگر در این واحد مشغول کارند: «از یکسال پیش که فعالیت کارخانه از سر گرفته شده، تقریبا هر ماه مواد اولیه برای تولید داریم. ولی از مجموع ۱۵ خط تولید کارخانه در حال حاضر فقط یک خط فعال است.»

کارگران کارخانه روغن جهان به ایلنا گفته‌اند: «در این واحد تولیدی حدود ۸۵ کارگر مشغول کارند که قبل از آغاز سال بیش از ۱۰۰ تن روغن تولید کرده‌اند. بعد از آن نیز در هر ماه حدود ۳۰ تا ۴۰ تن روغن با کیفیت تولید شده است. با این حال سفارشات در مقایسه با نیروی کار کارخانه بسیار اندک است.»

کارگران شاغل در کارخانه روغن نباتی جهان می‌گویند به‌رغم بهبود وضعیت تولید در این واحد تولیدی، هنوز مطالبات مربوط به سال ۹۳ تا اسفند ۹۷ آنها تسویه نشده است. به گفته آنها حدود ۸۵ کارگر در این واحد تولیدی با سوابق بالای ۱۵ سال مشغول کارند که مطالبات مربوط به سال ۹۳ تا اسفند ۹۷ خود را دریافت نکرده‌اند: «سال‌ها با چالش کارگری روبرو بودیم اما از شهریورماه سال گذشته با تغییر مدیریت و تامین منابع مالی و تجهیز کارخانه، به مرور مطالبات جاری کارگران پرداخت شد. به طوری‌که به جز مطالبات قدیمی سال ۹۳ تا اسفند ۹۷ که پرونده شکایت آن در اداره کار زنجان باز است، فقط حقوق اسفند ماه سال ۹۸ را طلبکار بودیم. ۱۵ اردیبهشت ماه کارفرما با یک و نیم ماه تاخیر آن را پرداخت کرد.»

فعالیت این کارخانه از ۱۶ فروردین ماه سال جاری آغاز شده محصولات این کارخانه روانه بازار مصرف شده است. مطالبات مزدی سال جاری کارگران، حقوق تا شهریورماه پرداخت شده و تنها حقوق مهرماه را طلبکاریم.

کارگران روغن جهان از اعلام کارفرمای فعلی برای پرداخت مطالبات کارگران خبر داده و می گویند: «او وعده پرداخت همه مطالبات را در ماه‌های آینده داده است.»


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.