هیأت حقیقت یاب/ ماموریت شصت و ششم/ قاچاق دارو در عمق استراتژیک!

چهارشنبه, ۳۰ام مهر, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

درست در زمانی که مسئولین عزیز ما سعی دارند برای مردم توضیح بدهند که تحریم‌های ظالمانه آمریکا، فقط مردم شریف ایران و به خصوص بیمارانِی که نیاز به دارو دارند را هدف قرار داده است، ناگهان خبر می‌رسد که ۱۹ کامیون حامل داروی قاچاق که از ایران به عراق ارسال شده بود، توسط ارتش عراق کشف و ضبط شده است.

از آنجا که ضد انقلاب برای جنجال آفرینی به دنبال اینجور اخبار حاشیه ای و زرد است، این خبر بلافاصله در خروجی خبرگزاریهای معاند قرار می‌گیرد تا وانمود شود نه تنها دارو تحریم نیست بلکه نظام مقدس جمهوری اسلامی انقدر «دله» است که داروهای مورد نیاز مردم را به کشورهای همجوار قاچاق می‌کند تا داروی درد خودش را که «دلار» است به دست بیاورد. نظر به اهمیت موضوع، ما هیات حقیقت یاب خود را مامور به بررسی موضوع کردیم تا با یک گزارش جامع، سیرت نظام حفظ و شایعه پردازان و دشمنان بی سیرت شوند. این گزارش اکنون آماده شده است که تقدیم می‌گردد:

اول – همانطور که مشاور محترم وزارت بهداشت جناب «علیرضا وهاب زاده» فرمودند بعید است که داروهای کشف شده، داروهای خاص و نایاب باشد. ایشان به عنوان یک مقام مسئول حدس زدند که داروها «احتمالا» از داروخانه های سطح شهر خریداری و به خاطر سودجویی به خارج از کشور قاچاق شده است. شما همین امروز می‌توانید بروید داروخانه و بگویید مثلا یک خاور پودر «او آر اس» و یا یک کانتینر «استامینوفن» می‌خواهم. داروهایی که نیاز به نسخه هم ندارد. همانجا برایت بار می‌زنند که ببرید. حالا عده ای ممکن است به جای مصرف شخصی، داروهای خریداری شده را از کشور خارج کرده و آنجا به چند برابر قیمت بفروشند. راه حل جلوگیری از این کارها تنها، «واقعی شدن» قیمت دارو در کشور است تا هم دست سودجویان و قاچاقچیان دارو بریده شود و هم البته زبان مخالفان!

دوم – در مرحله دوم تحقیقات ما به دنبال نقطه خروج این داروها از کشور گشتیم. چون به هر حال شاید بشود چهار بسته قرص متادون را برای مصرف شخصی لای چمدان و بین سبزی خشکها جاسازی کرد و به خارج از کشور قاچاق نمود، اما خروج تعداد نوزده کامیون داروی قاچاق به هر حال سوال برانگیز است. بلی عزیزان! کشف حقیقت برای ما مهم تر از مصلحت اندیشی و یا خدایی ناکرده ماله کشی بر روی تقصیرات نظام است.

ما تمامی مبادی رسمی و نیمه رسمی خروج از کشور را بررسی کردیم و هیچ نشانه ای مبنی بر خروج این کامیونها از این مبادی پیدا نکردیم. در ادامه تحقیقات ما سرنخ هایی پیدا کردیم که متوجه شدیم این کامیونها متاسفانه نظام را دور زده اند. یعنی نه از مبادی رسمی که با راهنمایی تعدادی از کولبران ورزیده و راه بلد، از مسیرهای فرعی و صعب العبور وارد خاک عراق شده اند.  این نتیجه مماشات با کولبران است. کولبرانی که حالا کارشان از کولبری به جایی رسیده که با کمک مستشاری آنها، کامیون کامیون «دارو» از کشور خارج و خوراک رسانه ای ضد انقلاب تامین می‌شود. (گفته شده است کامیون حامل اسناد هسته ای نظام هم با کمک مستشاری همین کولبران از کشور خارج شده است که البته این مساله هنوز راستی آزمایی نشده و در دست بررسی ست.)

سوم – اصولا قاچاق دارو در تمام جهان پدیده رایجی ست. ما حسب وظیفه حقیقت یابی خود در حال مطالعه و جمع آوری داده برای مقایسه میزان قاچاق دارو در کشورهای آمریکا، اسرائیل، انگلیس، فرانسه و عربستان با محموله کشف شده در عراق هستیم و به زودی نتیجه این تحقیقات منتشر خواهد شد. تا آن زمان توصیه ما به ملت فهیم و آگاه ایران این است که اسیر بازی های روانی غرب و دولت خودخوانده عراق نشوند. اینکه کشف و توقیف یک محموله قاچاق دارو در عراق در اوج کمبود دارو در کشور، به این شکل رسانه ای می‌شود نشان دهنده دستهای پشت پرده در عمق استراتژیک نظام است. دستهای کثیفی که می‌خواهند مردم را به نظام بدبین کنند. چرا که در حالت عادی هر روز صدها کامیون حامل داروهای قاچاق در سراسر دنیا توقیف می‌شود و هیچ اطلاعرسانی خاصی هم درباره آن نمی‌شود.

در پایان این گزارش به دولت عراق هشدار می‌دهیم که با عمق استراتژیک نظام بیش از این بازی نکند که عواقب خوبی نخواهد داشت.

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.