معاون فرماندار مشهد: «بالاخره پلیس باید از وسایل‌ خود استفاده کند»

یکشنبه, 4ام آبان, 1399
اندازه قلم متن

استان‌وایر- معاون امنیتی و انتظامی فرمانداری مشهد در سخنانی تلویحا از رفتار پلیس در شکنجه منجر به مرگ مهرداد سپهری دفاع کرد.

«محمدرضا دانشورنیا»، روز شنبه ۴ آبان ماه با بیان اینکه پلیس اقدامات قانونی خود را انجام داده است، گفت: وقتی فرد مقاومت کند و با پلیس درگیر می شود بالاخره باید پلیس از وسایل خود استفاده کند.

ادعای مقاومت و درگیری مهرداد سپهری با پلیس در حالی از سوی این مقام استان خراسان رضوی مطرح شده که ویدیوی منتشر شده از این حادثه مهرداد سپهری را دست بسته به یک میله فلزی نشان می‌دهد.

در این ویدیو یک مامور نیروی انتظامی در حالی که مهرداد به یک میله فلزی در نبش یک کوچه با دستبند بسته شده است، به صورت او اسپری فلفل می‌پاشد و با شوکر به او حمله می‌کند.

معاون امنیتی و انتظامی فرمانداری مشهد با اشاره به اینکه این حادثه روز ۲۷ مهر ماه اتفاق افتاده است گفته، برخی رسانه‌های معاند این فیلم را بعد گذشت چندین روز از حادثه منتشر کرده‌اند.

گفتنی است که خشونت نیروهای انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی در ماه گذشته منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از شهروندان در استان‌های کشور شده است.

در روز شنبه ۲۶ مهرماه یک شهروند بلوچ به نام «ٰمحمد خاکی زهی» در شهرستان مهرستان استان سیستان و بلوچستان با تیراندازی نیروهای امنیتی کشته شد.

روز جمعه، ۲۵ مهر ماه نیز ماموران دریابانی سیریک در استان هرمزگان قایق دو شهروند بلوچ را به بهانه حمل سوخت مورد هدف تیراندازی قرار دادند.

در نتیجه این تیراندازی یکی از این شهروندان به نام «محمد رستم‌زاده» جان داد و شهروند دیگر نیز زخمی شد.

در روز چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ نیز ماموران انتظامی کرمانشاه با تیراندازی به یک خودرو پژو، نوجوانی ۱۷ ساله به نام «اشکان عزیزی» را به قتل رسانده و سرنشین دیگر این خودرو را نیز به شدت زخمی کردند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.