شارمین میمندی‌نژاد،‌ موسس «جمعیت امام علی» با قرار وثیقه آزاد شد

چهارشنبه, ۷ام آبان, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

جمعیت خیریه دانشجویی «امام علی» تایید کرد شارمین میمندی‌نژاد،‌ موسس این جمعیت، روز سه‌شنبه با قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

بر اساس تصویری که حساب توییتر جمعیت امام علی منتشر کرده، میمندی‌نژاد عصر ششم آبان‌ماه و پس از ۱۲۹ روز تحمل حبس در میان استقبال خانواده و اعضای این تشکل خیریه از زندان آزاد شد.

بنابر برخی گزارش‌ها،‌ آزادی او در قبال ارائه دو میلیارد تومان وثیقه و تا زمان رسیدگی به پرونده‌ قضایی صورت گرفته است.

جمعیت «امام علی» در اطلاعیه‌ سوم تیر ماه خود اعلام کرده بود که بازداشت‌ میمندی‌نژاد با «شکایت قرارگاه ثارالله» سپاه پاسداران انجام شد.

اخیرا زهرا رحیمی، همسر میمندی‌نژاد و مدیر جمعیت «امام علی»، گفته بود که حبس همسرش موجب تشدید درد در گردنش و از دست دادن وزن به صورتی شده که او را در ملاقات زندان نشناخته بود. رحیمی مسئول سلامتی همسرش را قوه قضاییه معرفی کرد.

نیروهای امنیتی روز اول تیرماه میمندی‌نژاد را هم‌زمان با مرتضی کی‌منش و کتایون افرازه،‌ دو عضو این جمعیت،‌ بازداشت کردند. افرازه و کی‌منش یک ماه پس از بازداشت آزاد شدند.

شماری از نهادهای حقوق بشری خواستار آزادی میمندی‌نژاد شده بودند و میشل باشله،‌ کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، نیز این بازداشت را «در تعارض با قوانین بین‌الملی حقوق بشر» خوانده بود.

باشله این اقدام حکومت ایران را نشانه محدودسازی فعالان جامعه مدنی و اجتماعی دانسته بود.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.