پرونده‌سازی در زندان؛ جلسه دادگاه مهدی مسکین نواز برگزار شد

پنجشنبه, 22ام آبان, 1399
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مهدی مسکین نواز، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج از بابت پرونده‌ای که در دوران حبس علیه او گشوده شده روز دوشنبه ۱۹ آبان‌ماه در شعبه ۱ دادگاه انقلاب کرج برگزار شد. آقای مسکین نواز در زمان اعزام به دادگاه به دلیل امتناع از پوشیدن لباس فرم زندان و عدم قبول دستبند و پابند توسط چهار تن از ماموران زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۹ آبان‌ماه ۱۳۹۹، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مهدی مسکین نواز، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج از بابت پرونده‌ای که در دوران حبس علیه او گشوده شده، در شعبه ۱ دادگاه انقلاب کرج برگزار شد.

در جریان این جلسه دادگاه اتهامات اخلال در نظم زندان و توهین به رهبری به آقای مسکین نواز تفهیم شده است.

این زندانی سیاسی در زمان اعزام به دادگاه از پوشیدن لباس زندان و زدن دستبند و پابند امتناع می‌کند اما در تماس ماموران زندان با امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی و محمدی، رئیس حفاظت زندان رجایی شهر کرج به آنها دستور داده می‌شود که این اعزام حتما باید با لباس زندان و دستبند و پابند انجام شود. نهایتا چهار تن از ماموران زندان به نام‌های سیروس رهبر، کوشکی، مولوی و محمدی اقدام به ضرب و شتم مهدی مسکین نواز می‌کنند.

یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی در این خصوص به هرانا گفت: “ماموران در زمان اعزام مهدی مسکین نواز به زور لباس از تن او درآوردند و لباس زندان به او پوشاندند، دست و پاهایش را هم با دستبند و پابند بستند. حتی دستبند را به صورت قپونی به او زدند و با ضرب و شتم و توهین سوار ماشین انتقالش کردند. ضرب و شتم وی به حدی بوده مه بدن او پر از آثار کبودی شده است”.

مهدی مسکین نواز در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۸ به دلیل «فعالیت در فضای مجازی و مدیریت یک کانال تلگرامی با مضمون براندازی» توسط نیروهای امنیتی در بندر انزلی بازداشت شد. او نهایتا پس از پایان مراحل بازجویی به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

آقای مسکین نواز در مردادماه ۹۸ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات «اجتماع و تبانی، اقدام علیه امنیت ملی، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام» مجموعا به ۱۳ سال حبس تعزیری و دو سال اقامت اجباری در فهرج کرمان و ممنوعیت از عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی نیز محکوم شد.

با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۷ سال و شش ماه حبس تعزیری در خصوص مهدی مسکین نواز قابل اجرا است.

وی نهایتا در تاریخ ۱ اردیبهشت‌ماه امسال از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

مهدی مسکین نواز، متولد ۱۳۵۸، متاهل، پدر یک دختر ۱۵ ساله و تا زمان بازداشت ساکن بندر انزلی بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.