وضعیت وخیم زندانیان اهل شوش در ۲۵ مین روز اعتصاب غذا؛ تیتراژ پرس تی وی از اعترافات این زندانیان

دوشنبه, 7ام مرداد, 1392
اندازه قلم متن

به گزارش فعالان در تبعید در ۲۵مین روز از اعتصاب غذای سه زندانی اهل شوش در زندان اداره اطلاعات اهواز؛ وضعیت جسمانی سید یاسین موسوی وخیم گزارش میشود.

علی چبیشاط ، سلمان چایان و سید یاسین موسوی ؛ سه زندانی اهل شهرستان شوش ، در زندان اداره اطلاعات اهواز هستند که از ۱۰ جولای سال جاری در اعتراض به فشارها و شکنجه های مداوم در اعتصاب غذا به سر می برند.

بنا بر اطلاع ” کمپین صلح فعالان در تبعید” ، عصر دیروز در میان محافظت شدید نیروهای امنیتی ، سید یاسین موسوی به بیمارستانی در شهر اهواز منتقل شد.

همچنین طبق گزارش پیشین این کمپین ؛ هفته گذشته ؛ وقت از پیش تعیین شده دادگاه این زندانیان نیز به دلیل آنچه “اعتصاب غذا و وخامت حال متهمین” ، اعلام شده ؛ لغو و به تاخیر افتاد! و از ملاقات خانواده ها, علیرغم وعده های قبلی ؛ جلوگیری شده بود.

گزارشات قبلی حاکی از نمایش فیلم اعترافات این زندانیان برای اعضای خانواده توسط اداره اطلاعات اهواز ، در ستاد خبری اهواز بود.

طبق آن گزارش در روز چهارشنبه ٢۶/۶/٢٠١٣ کانال ” پرس تی وی” نیز اعترافات علی چبیشات ، سید یاسین موسوی و سلمان چایان را نشان داد و آنها را به تروریست بودن و انفجار لوله گاز شوش متهم کردند.

بنا بر آخرین اطلاع ” کمپین صلح فعالان در تبعید ” و ویدئوی ارسالی به این کمپین ؛ پرس تی وی در تاریخ مذکور ؛ تنها اقدام به پخش تیتراژی تبلیغاتی کرده و هنوز فیلم کامل اعترافات متهمین از سوی این خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران منتشر نشده است .

تیتراژ پرس تی وی از اعترافات ۳ زندانی شهر شوش پیش از برگزاری دادگاه و صدور حکم.

فعالان حقوق بر در اهواز ضمن محکومیت این شیوه رفتار با زندانیان , اعلام کردند : نیروهای امنیتی با این شیوه اعتراف گیری از فعالان عرب آنها را مجبور به اعترافات دروغین در کانال ” پرس تی وی ” نموده ، تا زمینه ای برای صدور احکام سنگین همچون اعدام را مهیا و آماده سازی می کنند.

منابع مطلع از اهواز به ” کمپین صلح فعالان در تبعید ” گزارش داده اند که این افراد از اعضای موسسه فرهنگی شباب ( جوانان ) می باشند که به اتهام همکاری در انفجار خط لوله گاز شهر شوش دستگیر شده اند .اتهامی که به شدت توسط این زندانیان رد شده است .

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.