تداوم بلاتکلیفی؛ گزارشی از آخرین وضعیت عبدالغنی درویشی در زندان ارومیه

شنبه, 1ام آذر, 1399
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – عبدالغنی درویشی، متهم سیاسی در زندان ارومیه با گذشت ۶ ماه از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌برد. آقای درویشی خردادماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۵ ماه نگهداری در بازداشتگاه‌های وزارت اطلاعات در تهران و ارومیه در تاریخ ۱ آبان‌ماه به زندان ارومیه منتقل شد. وی چندی پیش به دلیل فشار ناشی از نگهداری طولانی مدت در سلول انفرادی اقدام به خودکشی کرد و با وجود وضعیت نامناسب جسمی مسئولان زندان از اعزام او به بیمارستان امتناع می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عبدالغنی درویشی، شهروند اهل ارومیه با گذشت ۶ ماه از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌برد.

عبدالغنی درویشی در تاریخ ۲ خردادماه امسال توسط نیروهای امنیتی در یکی از خیابان‌های شهر ارومیه بازداشت شد. این متهم سیاسی دو روز بعد به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و پس از ۱ ماه به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شد. وی نهایتا در تاریخ ۱ آبان‌ماه امسال با پایان بازجویی‌ها از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به یکی از سلول‌های انفرادی در بند امن زندان ارومیه منتقل شد.

اتهام مطروحه علیه آقای درویشی در مراحل بازجویی اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام عنوان شده است.

آقای درویشی چندی پیش در پی فشار حاصل از نگهداری طولانی مدت در سلول انفرادی با بریدن رگ‌های دو دست و دو پای خود اقدام به خودکشی کرد و روز شنبه ۲۴ آبان‌ماه به بهداری زندان اعزام شد. وی نهایتا روز سه‌شنبه ۲۷ آبان‌ماه به بند سیاسی این زندان منتقل شد.

یک منبع مطلع از شرایط این متهم سیاسی در این خصوص به هرانا گفت: “آقای درویشی در زمان خودکشی رگ های خود را عمیق بریده و به همین دلیل تاندون‌های دستانش هم آسیب دیده‌اند و حالا دست‌هایش بی‌حس هستند. با این وجود از اعزام وی به بیمارستان امتناع می‌شود و دادستان ارومیه گفته چون او اقدام به خودکشی کرده باید همانجا بماند”.

عبدالغنی درویشی، ۴۰ ساله، متاهل، پدر دو فرزند و اهل ارومیه است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.