اعتراض مادر دو دانشجوی احضار شده: دست از ضعیف‌کشی بردارید

شنبه, 1ام آذر, 1399
اندازه قلم متن

استان‌وایر– مادر «مجتبی داداشی» و «مرتضی داداشی» دو دانشجوی احضار شده از سوی اداره اطلاعات سپاه استان گیلان نسبت به ضبط وسایل الکترونیکی، احضار و تهدید فرزندانش به بازداشت یک ویدیوی اعتراضی منتشر کرد.

یک منبع آگاه با ارسال این ویدیو به ایران وایر می‌گوید: «روز ۲۵ آبان ۱۳۹۹ همزمان با سالروز کشتار خونین آبان ۹۸ بیش از ده مامور اداره اطلاعات سپاه به محل سکونت این دو دانشجو در شهرستان رودسر از توابع گیلان یورش برده و کلیه وسایل الکترونیکی آن‌ها اعم از تلفن‌های همراه، لپ تاپ‌ها و حتی جزوه‌ و کتاب‌های درسی آن‌ها را ضبط کرده‌اند.»

بنابر آنچه این منبع آگاه می‌گوید ماموران امنیتی با تهدید و اجبار رمز ورود به کلیه حساب‌های کاربری این دو دانشجو در فضای مجازی را اخذ کرده و اکانت‌های آن‌ها هم اکنون در اختیار ماموران اطلاعات سپاه است.

مجتبی داداشی دانشجوی کارشناسی ارشد روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی و برادرش مرتضی داداشی دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستند.

مادر سالمند این دو دانشجو در یک ویدیوی اعتراضی خطاب به علی خامنه‌ای رهبرجمهوری اسلامی و ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضایییه ایران می‌گوید: « احضار فرزندان من به چه جرمی صورت گرفته است؟ دست از ضعیف کشی بردارید.

«مجتبی داداشی جوردهی» پیشتر در ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۸ در پی احضار به واحد اجرای احکام دادگاه انقلاب این شهرستان بازداشت و به زندان منتقل شده بود،. او  در اعتراض به شرایط نامساعد جسمی و ابتلا به بیماری در زندان دست به اعتصاب غذا زده بود. 

ایران‌وایر پیشتر در گفتگو با مرتضی داداشی به جزییات بازداشت برادرش در سال ۱۳۹۸ پرداخته است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.