یک فرمانده سپاه: دشمنان می‌خواهند مردم را از شرکت در انتخابات ریاست ‌جمهوری دل‌زده کنند

شنبه, 1ام آذر, 1399
اندازه قلم متن

گرانی فرماندهان سپاه از کاهش مشارکت در انتخابات آتی ادامه دارد

فرمانده محمد رسول‌الله دشمنان را متهم به استفاده از اراذل‌واوباش برای ایجاد ناامنی کرد – عکس از اعتمادآنلاین

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران روز شنبه مدعی شد که «منافقین، معاندین و دشمنان» در تلاش هستند تا مردم را نسبت به آینده ناامید و آنها را از شرکت در انتخابات پیش رو دل‌زده کنند.

محمدرضا یزدی همچنین در مورد مسئله امنیت در کشور گفت که ما سعی داریم تا امنیت لازم برای برگزاری انتخابات را ایجاد کنیم. او در ادامه این ‌طور ادعا کرد که دشمنان با استفاده از اراذل‌ و اوباش و برخی عوامل داخلی خود سعی دارند که امنیت کشور را برهم بزنند.

او پیشتر نیز در رابطه با تاثیر انتشار اخبار فساد اقتصادی بر نظر و میزان مشارکت مردم در انتخابات گفته بود که اگر تمام اختلاس‌ها طی ۱۰ سال اخیر را جمع کنیم به عددی حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان می‌رسیم، عددی که در بودجه ۱۰ ساله کشور رقمی نیست.

در پی اعلام پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست ‌جمهوری ایالات متحده از سوی رسانه‌ها، بحث انتخابات ریاست‌ جمهوری سال ۱۴۰۰ در ایران داغ شده است.

انتشار اخبار متعدد در مورد احتمال کاندید شدن یک نظامی و حمایت سپاه از آن، باعث شده تا فرماندهان سپاه یکی‌یکی در مورد مسئله انتخابات سال آینده موضع بگیرند. تاکنون شایعاتی مبنی ‌بر نامزد شدن افرادی مانند علی شمخانی، علی لاریجانی، محمدباقر قالیباف، محسن مهرعلیزاده، و محسن رضایی که سابقه فرماندهی در سپاه را دارند، مطرح شده است.

این تلاش‌ها در حالی انجام می‌شود که بسیاری از فعالان حوزه سیاسی و تحلیلگران اجتماعی معتقدند که انتخابات آتی با حمایت و مشارکت گسترده مردمی مواجه نخواهد بود.

در همین رابطه روز گذشته، خبر آنلاین به نقل از سعید معیدفر، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه، نوشت که اوضاع به ‌قدری به‌هم‌ریخته است که هر اتفاقی هم بیفتد، جامعه رغبتی برای رأی دادن نخواهد داشت، چون برای اصلاح امور و امیدوار کردن مردم خیلی دیر شده است.

از: ایندیپندنت


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.