١٩ نفر از شبه نظامیان ایران در سوریه توسط جنگنده‌های اسرائیلی کشته شدند

پنجشنبه, 6ام آذر, 1399
اندازه قلم متن

جنگنده های اسرائیلی

جنگنده های اسرائیلی DR

خبرگزاری فرانسه به نقل از سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه نوشت که در حملۀ هوایی جنگنده‌های اسرائیلی دست‌کم نوزده تن از شبه نظامیان خارجی وابسته به حکومت ایران در شرق سوریه کشته شدند.

همین منبع افزوده است که این حمله سحرگاه امروز پنجشنبه بیست و ششم نوامبر در استان دیرالزور در نزدیکی مرز عراق صورت گرفت. سه شنبه بیست و چهارم نوامبر در حملۀ مشابه جنگنده‌های اسرائیلی به یک پایگاه و انبار مهمات نیروهای ایرانی در نزدیکی دمشق دست‌کم هشت نظامی وابسته به ایران کشته شدند. اسرائیل رسماً از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است که تدابیری جهت بیرون راندن نیروهای نظامی ایران از سوریه در نزدیکی مرزهای اسرائیل در بلندی‌های جولان اتخاذ کند.

ساعاتی پیش از حملات امروز جنگنده های اسرائیلی به پایگاه شبه نظامیان وابسته به حکومت ایران در دیرالزور، الی کوهن، وزیر اطلاعات اسرائیل در مجلس این کشور تأئید کرد که سرویس های اطلاعاتی ایران می‌کوشند علاوه بر شبکه های اجتماعی با بکارگیری اعراب اسرائیلی یا فلسطینیان امنیت اسرائیل را تهدید کرده و در این کشور عملیات تروریستی انجام بدهند.

الی کوهن همچنین گفته بود که سرویس‌های امنیتی اسرائیل به ویژه “شین بت” می کوشند کلیه اقدام‌های تروریستی و تخریبی رژیم اسلامی ایران را در سرتاسر خاورمیانه خنثی کنند.   

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.