تداوم بازداشت بیژن رضایی در بازداشتگاه مرکزی شیراز

شنبه, 8ام آذر, 1399
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – بیژن رضایی با گذشت ۳۵ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه مرکزی شیراز در بازداشت بسر می‌برد. آقای رضایی در تاریخ ۴ آبان‌ماه امسال توسط نیروهای امنیتی در شیراز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شد. وی نهایتا طی هفته گذشته با پایان بازجویی‌ها به بازداشتگاه مرکزی شیراز منتقل شد. یکی از دلایل دستگیری آقای رضایی فعالیت‌های او در فضای مجازی ازجمله اعتراض به اعدام نوید افکاری عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۸ آذرماه ۱۳۹۹، بیژن رضایی با گذشت ۳۵ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌برد.

بیژن رضایی در تاریخ ۴ آبان‌ماه امسال توسط نیروهای وزارت اطلاعات در منزل پدری خود در شیراز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز (پلاک ۱۰۰) منتقل شد. او نهایتا طی هفته گذشته با پایان مراحل بازجویی به بازداشتگاه مرکزی شیراز منتقل شد.

آقای رضای چندی قبل در یکی از شعب دادسرای عمومی و انقلاب شیراز از بابت اتهامات “تشکیل گروه با هدف بر هم زدن امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

یکی از مصادیق اتهامات آقای رضایی فعالیت‌های وی در فضای مجازی ازجمله اعتراض به اعدام نوید افکاری، یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری مردادماه ۹۷، که در تاریخ ۲۲ شهریورماه امسال در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد، عنوان شده است.

آقای رضایی پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های خود بازداشت و توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب شیراز از بابت اتهاماتی از قبیل “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع خیابانی و سردادن شعار” به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. او نهایتا در تاریخ ۱۳ مردادماه ۹۸ پس از تحمل بیش از ۲۶ ماه از مدت محکومیت خود، به صورت مشروط از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد.

بیژن رضایی، فرزند روح‌الله، حدودا ۳۳ ساله و اهل روستای کاکان از توابع شهرستان بویراحمد واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد و ساکن شیراز است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید