زندان ارومیه؛ ۴ شهروند مجموعا به ۳۵ سال حبس محکوم شدند

چهارشنبه, 12ام آذر, 1399
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – امید سعیدی، کیوان رشوزاده، کامران قاسمی و عبدالعزیز محمدپور، شهروندان اهل ارومیه توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب این شهر مجموعا به ۳۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند. این شهروندان پیشتر در مهرماه ۹۸ به همراه یک شهروند دیگر به نام نائب حاجی پور توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شدند. آقای حاجی پور نیز پیشتر در این پرونده به ۵ سال حبس محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امید سعیدی، کیوان رشوزاده، کامران قاسمی و عبدالعزیز محمدپور، شهروندان اهل ارومیه توسط دادگاه انقلاب این شهر به حبس محکوم شدند.

بر اساس این حکم که طی روزهای اخیر توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه صادر و به وکلای مدافع آنان ابلاغ شده است، امید سعیدی، کیوان رشوزاده و کامران قاسمی هر یک به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام به ۱۰ سال و ۱ روز حبس تعزیری و عبدالعزیز محمدپور از بابت همین اتهام به ۵ سال حبس محکوم شده است.

هرانا در تاریخ ۸ آذرماه امسال در گزارشی از محکومیت نائب (مسعود) حاجی پور، هم پرونده این شهروندان به ۵ سال حبس تعزیری خبر داده بود.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان در تاریخ ۳ آذرماه امسال در این شعبه دادگاه برگزار شده بود.

امید سعیدی، کیوان رشوزاده، کامران قاسمی و عبدالعزیز محمدپور پیشتر به همراه نائب حاجی پور در مهرماه ۹۸ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شدند. پرونده این افراد پیشتر در شعبه ۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه مورد بررسی قرار گرفته بود.

امید سعیدی، کیوان رشوزاده و کامران قاسمی، شهروند ارومیه هستند و هم اکنون در بند جوانان زندان ارومیه بسر می‌برد.

همچنین عبدالعزیز محمدپور، ۴۵ ساله، شهروند ارومیه و در بند ۳ زندان ارومیه بسر می‌برد. نائب (مسعود) حاجی پور شهروند اهل ارومیه نیز در بند سیاسی این زندان بسر می‌برد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.