پنهانکاری‌ و کارشکنی مسئولین زندان ارومیه در‌ امر بازرسی سازمان زندان ها

یکشنبه, 16ام آذر, 1399
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۱۴ آذرماه مسئولان زندان ارومیه در دیدار بازرس سازمان زندان‌ها از بند سیاسی این زندان با پنهان کاری و بهانه جویی مانع از تداوم این دیدار شدند. در جریان این دیدار مسئولان زندان، خوابگاه ۱-۲ زندان ارومیه را به عنوان بند سیاسی معرفی کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه ۱۴ آذرماه ۱۳۹۹، مسئولان زندان ارومیه در دیدار بازرس سازمان زندان‌ها از بند سیاسی این زندان پنهان‌کاری کردند.

در جریان دیدار بازرس سازمان زندان‌ها از زندان ارومیه مسئولان زندان، خوابگاه ۱-۲ را به عنوان بند سیاسی معرفی کرده‌اند. پس از اصرار بازرس برای دیدار از سایر بندها و گفت‌وگو با ساکنین بند سیاسی، مسئولان زندان وی را با ترفندی به خارج از بند هدایت کردند.

به گفته یک منبع مطلع از روز گذشته رفتار دادستانی با زندانیان بسیار محترمانه شده بود و مسئولان زندان نیز اقدام به افزایش جیره غذایی و توزیع میوه در میان زندانیان کرده بودند.

این منبع مطلع در خصوص دیدار بازرس از بند سیاسی به هرانا گفت: “صبح امروز بازرس سازمان زندان ها که از تهران به ارومیه رفته بود، در هنگام بازرسی با تابلوی خوابگاه هدایت مواجه می‌شود و از مسئولان زندان میخواهد که او را به این بند ببرند. در مواجهه با زندانیان از آنها میپرسد که اتهامات آنها چیست و در آن مرحله متوجه می‌شود که به مسئولان زندان ارومیه به او دروغ گفته اند و خوابگاه ۱-۲ که پیشتر از آن بازدید کرده بود بند سیاسی نبوده است. به همین دلیل مسئولان زندان و ماموران را از بند بیرون کرده است. وی خود را فراهانی، بازرس سازمان زندان ها معرفی کرده و گفته است که برای حل مشکلات قضایی، رفاهی و رفتاری آمده ام، مشکلات خود را به من بگویید. اما پس از ۵ دقیقه و مراجعه چندباره مسئولان برای بر هم زدن این دیدار. نهایتا به آقای فراهانی گفتند که با زندان تماس گرفته اند و شما فورا پرواز دارید. در واقع با ترفندی میخواستند مانع از صحبت زندانیان سیاسی با بازرس شوند.”

این منبع همچنین افزود: “پس از شکایت زندانیان از وجود دستگاه های تولیدکننده پارازیت، بازرس صحبت های آنها را تایید کرده و گفته است که پارازیت برای سلامتی مضر است و من در تهران مسئله را پیگیری خواهم کرد.”

هرانا تیرماه امسال در گزارشی تحت عنوان “بحران کرونا؛ گزارشی جامع از وضعیت زندان ارومیه” به مسائل و مشکلات زندانیان محبوس در زندان ارومیه به ویژه پس از شیوع ویروس کرونا پرداخته بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.