حزب ملت ایران: گرامی باد ۲۱ آذر سالروز حماسه‏ ی تجلی یگانگی پرشکوه ملت ایران

پنجشنبه, 20ام آذر, 1399
اندازه قلم متن

 

گرامی باد ۲۱ آذر

سالروز حماسه ‏ی تجلی یگانگی پرشکوه ملت ایران

حزب ملت ایران، ترور و تروریسم در هر مکان، شکل و بهانه، چه فردی یا دولتی را مردود و محکوم می‏داند

هم‏میهنان! ملتی که تاریخ کشورش را نداند سزاوار بردگی است. فرقه دموکرات آذربایجان در ۱۲ شهریور ۱۳۲۴خورشیدی در تبریز،۳ ماه پس از فرمان محرمانه دفتر سیاسی کمیته مرکزی شوروی سوسیالیستی، اعلام موجودیت کرد و تاسیس این فرقه بر اساس تصمیم دفتر سیاسی حزب کمونیست شوروی انجام شد و مورد حمایت کامل شوروی قرار داشت و در ۲۱ آذر ماه ۱۳۲۵ پس از رویارویی با نظامیان و نیروهای میهن‏پرست سقوط کرد و با متواری شدن شماری از سرکردگان آن به خاک شوروی منحل شد.

هم میهنان! آذربایجان یا آذرآبادگان یا آتوریاتکان نام سرزمینی است در باختر دریای کاسپین (مازندران) و خاور آناتولی و از بخش‏های پر شوکت ایران که دانشمندان و سرداران بزرگی از این خطه‏ی دلاور پرور در ادامه‏ ی بنای پرشکوه فرهنگ و تمدن ایران نقش برجسته‏ای داشته‏اند و بر پایه داده‏های تاریخی خاستگاه (زرتشت بزرگ) پیام‏آور ایرانی نیز در همین سرزمین اهورایی بوده است. دلاوران آذری در درازای تاریخ با خیزش‏های خود علیه ستمگری حاکمان و تجاوز و اشغال بیگانگان به خاک میهن‏مان قد مردانگی برافراشتند؛ از این‏روست که مردم آزاده این خطه، جایگاه ویژه‏ای در تاریخ استقلال ‏طلبی و رهایی از سلطه بیگانگان ضدایرانی داشته‏اند. در دوره معاصر نیز از زمان یورش روس‏ها و جنگ‏های آن‏ها که به گاه ناتوانی حکومت‏های سلطه ‏پرور مرکزی در ایران که قفقاز به صورت خان‏نشین و سلطان‏ نشین محلی  در آمده بود و یکی پس از دیگری به زیر سلطه‏ ی روسیه تزاری قرار می‏گرفت و سرانجام پس از جنگ‏های نابرابر که دسیسه‏ های استعماری (بریتانیای کبیر) نیز در آن‏ها دیده شده  است، بر پایه معاهده ‏های ننگین گلستان و ترکمن‏چای و… آذربایجان نیز زیان‏های فراوان تحمل کرد با این همه آذربایجان پس از تهران از بزرگ‏ترین و قدرتمندترین کانونهای مبارزه با استعمارگران و خودکامگان حکومت شد. از این‏رو  زیر عنوان پرچم‏داران آزادی‏خواهی در ایران نام‏بردارند که باید از فداکاری‏ها و مبارزات سرداران نامی، سیاست مردان به‏نام و سربازان بزرگی چون ستارخان (سردار ملی) که می‏گفت: ایران را ایرانی باید آزاد کند  و باقرخان (سالار ملی)  و شیخ ‏محمد خیابانی که می‏گفت: اولین لازمه ‏ی شرافت یک ملت، استقلال است. و صدها مبارز میهن‏ پرست در سراسر ایران که همه از قهرمانان پر افتخار ایران‏زمین هستند یاد کرد و به روان‏پاک‏شان درود فرستاد که میهن عزیزمان را صمیمانه پاسدار و نگهبان بودند.

هم‏میهنان! آن‏گاه که وزیران خارجه سه دولت متجاوز روس، انگلیس و آمریکا در مسکو در کمیسیون سه جانبه ای با ارایه طرحی در دی‏ماه ۱۳۲۴ خورشیدی که یادآور قراردادهای ننگین (تقسیم ایران به مناطق نفوذ خود) بودند، در واقع قصد تجزیه ایران را داشتند زیرا در برابر قلدری‏ های روسیه در پدید آوردن فرقه پوشالی «پیشه ‏وری» در آذربایجان آن‏ها نیز خواهان سهم خود در دیگر مناطق ایران بودند. در چنین هنگامه‏ ی حساس، انتشار بیانیه‏‎ی پیشوای نهضت ملی ایران «مصدق» بزرگ به ملت، هشداری بود که ملت توطئه تجزیه ایران در دست است. فرقه دموکرات دست ‏نشانده روس که وضع خود را در خطر می‏دید بر مبارزه و مقاومت خود با عوامل حکومت مرکزی افزودند و سرانجام در ۱۹ آذر ۱۳۲۵ ارتش دلیر ایران برای بیرون راندن عوامل فرقه وارد آذربایجان شد و با استقبال گرم مردم آذربایجان در کنار همان دلاورانی که همواره نگاهبان مرز و بوم ایران بودند رو به رو شدند و به پیش‏روی ادامه دادند و در روز ۲۱ آذرماه، پس از یک سال حکومت پوشالی  و غائله مزدور بیگانه ساخته پایان یافت و «پیشه‏وری»، «غلام یحیا»  و گروهی از سران دست‏ نشانده (ک.گ.ب) به دامان روسیه، همان اربابان‏شان گریختند که غالبا در آن جا به سرنوشتی نکبت ‏بار  و دردناک گرفتار آمدند.

هم‏میهنان! نهضت آذربایجان به پشتیبانی مردمی که همواره از استقلال و همبستگی تاریخی ملی خود پاسداری کرده بودند، به دست آمد؛ به گواه همه شاهدان بی‏طرف جهانی در این روز آذریان، آن چنان به وجد آمده و به شادمانی پرداختند که در مقام مقایسه همانند آن را می‏توان  با شادی مردم پاریس پس از خروج  ارتش متجاوز نازی‏ ها از پاریس نوشته‏ اند.

زنان و مردان ایران! از سخنان آموزنده دکتر «مصدق» که درسی است برای همه نسل‏ها و همه عصرها بیاموزیم  که “فرزندان عزیز وطن با چشمان باز مراقب خانه کهنسال خود باشید تا مبادا نسل آینده از شما به زشتی یاد کند.”

زنان و مردان بیدار بهوش باشید! در روزگار ما، اگر متجاوز و جهان‏خواری به درون مرزهای میهن یا در خلیج ‏فارس یا دریای مازندران، آذربایجان یا کردستان، خوزستان یا بلوچستان  و هر جای این سرزمین اهورایی علیه منافع ملی یا تمامیت ارضی آبی‏مان فتنه ‏انگیزی کند با سرانجامی به مراتب رسواتر و ننگین‏ تر از فرقه دموکرات مزدور و صدام بعثی رو به رو خواهد شد.

حزب ملت ایران بر این باورست  که همه جای ایران سرای همه ایرانیان و میراث فرهنگی، تمدنی و اقتصادی کشور از آن همه مردم ایران و آن را  امانتی از سوی فرزندان آینده میهن نزد نسل امروز می‏داند. نواهای شوم ضد ملی از سوی هر بیگانه دوست ‏نما یا دشمن تاریخی در هر لباس و رنگی را با دسیسه‏های تجزیه ‏طلبی محکوم کرده و به فرمان تاریخ و فرهنگ پر بار ایران با همه مردم آزادی‏خواه و استقلال‏ طلب ایران در پدید آوردن آینده درخشان خواهد کوشید و در دوستی و احترام متقابل نسبت به همسایگان همواره خواهد کوشید ولی بی ‏توجهی به حقوق راستین ملی خود را از سوی هر متجاوزی مردود، غیر قابل قبول  و تحمل می‏داند.

حزب ملت ایران  بر این باورست با برپایی اتحادیه‏ های اقتصادی، نهادهای فرهنگی و همکاری‏های علمی و دانشگاهی و… میان کشورهای حوزه فرهنگی نوروز می‏توان گام‏های بزرگی در راستای بالندگی و شکوفایی و کاستن از وابستگی هر کدام در منطقه برداشت. ما باید به صراحت اعلام کنیم که ملت ایران دارای ساختار اجتماعی ویژه‏ای که چند قومی بودن آن را نشان می‏دهد؛ ایران کنونی یک موزاییک چند رنگ زیباست که غیر قابل شکستن است و اجزای تشکیل آن از هم جدا ناپذیرند.

۲۱ آذر سال‏روز تاراندن مزدوران بیگانه از خاک اهورایی ایران گرامی باد

درود به جان باختگان راه استقلال و آزادی در سراسر ایران‏زمین

برچیدن زندان سیاسی- مدنی- عقیدتی خواست ملی است

برقرار باد همبستگی مردم ایران، پایندان استقلال و آزادی

                                                            حزب ملت ایران

تهران- ۲۱ آذرماه ۱۳۹۹ خورشیدی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.