گزارشی از آخرین وضعیت زندانیان سیاسی، وحید بنی عامریان و پویا قبادی

دوشنبه, 24ام آذر, 1399
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – وحید بنی عامریان و پویا قبادی، دو زندانی سیاسی دوران محکومیت خود را به ترتیب در زندان اوین و زندان تهران بزرگ سپری می‌کنند. این افراد پیشتر در بخش نخست پرونده مشترک خود توسط دادگاه انقلاب هر یک به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شدند که ۵ سال از این میزان در خصوص هر یک از آنها قابل اجرا است. بخش دوم پرونده این افراد نیز در دادگاه انقلاب تهران در حال رسیدگی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، وحید بین عامریان و پویا قبادی، دو زندانی سیاسی دوران محکومیت خود را به ترتیب در زندان اوین و زندان تهران بزرگ سپری می‌کنند.

این شهروندان پیشتر در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و پس از ۴ ماه با پایان مراحل بازجویی به بند عمومی زندان اوین منتقل شدند. آقای قبادی آبان‌ماه ۹۸ از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد. آقای بنی عامریان نیز در بند ۴ زندان اوین بسر می‌برد.

این افراد نهایتا در بخش نخست پرونده مشترک خود توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه هر کدام از بابت اتهامات اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، توهین به رهبری و فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شدند. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس برای هر یک قابل اجرا است.

این شهروندان در بخش دوم پرونده خود به تخریب اموال عمومی و هواداری از “سازمان مجاهدین خلق” متهم شده‌اند. جلسه نخست دادگاه رسیدگی به اتهامات این افراد مهرماه امسال در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. آقای قبادی و آقای بنی عامریان هر یک به صورت جداگانه به ترتیب برای اواخر آبان‌ماه و ۱۹ آذرماه امسال به این شعبه اعزام شدند اما وکلای مدافع آنان به دلیل نقص در پرونده درخواست رسیدگی مجدد کرده‌اند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.