سازمان پزشکان جبهه ملی ایران: تهیه واکسن معتبر برای کنترول ویروس کرونا در کشور، اولین وظیفه حکومت است

پنجشنبه, 4ام دی, 1399
اندازه قلم متن

تهیه واکسن معتبر برای کنترول ویروس کرونا در کشور، اولین وظیفه حکومت است

هموطنان عزیز!

بروز پاندمی کرونا در کشورمان از حدود یک سال قبل، با برخورد غیر کار شناسانه و ندانم کاری و سوء مدیریت از طرف حکومت روبرو گردید. اگر از آغاز پیدایش بیماری در قم، مقابله علمی با آن صورت می گرفت و به نظر کارشناسان توجه می شد و پنهان کاری به دلیل مقاصد حقیر سیاسی انجام نمی گرفت و پرواز های ماهان به چین قطع می شد و به نظریات مبتذل افراد نا آگاه توجه نمی شد، کشور ما نباید در معرض این همه ضایعات جانی و خسارات مالی واقع می شد.

با این همه، بر اثر فداکاری جامعه ی پزشکی ایران و پرستاران و پرسنل درمانی، و بکار بردن نسبی پروتکل های بهداشتی، در ابتدای ماه دی ۱۳۹۹ کشور عزیزمان در فاز نزولی موج سوم اپیدمی کووید ۱۹ قرارگرفت.

برخی از صاحب نظران و اپیدمیولوژیست ها معتقدند با اتخاذ برخی تدابیر و محدودیت ها می توانستیم از وقوع موج سوم که سبب از دست دادن جان هزاران هم وطن و بیماری هزاران تن دیگر گر دید پیشگیری کنیم.

در روزهای کنونی و ابتدای دی ماه ۱۳۹۹ آنقدر تجربه اندوخته ایم که مدیریت بحران را به تصمیم های غیر کارشناسی و غیر علمی واگذار نکنیم و امروز وظیفه خطیر مسولان امر پیشگیری از وقوع موج چهارم اپیدمی کووید ۱۹ در کشور عزیزمان ایران است.

جبهه ملی ایران بر اساس تعهد به خدمت به ملت بزرگ ایران و با تکیه بر داده های علمی و دیدگاه های کارشناسی ضمن هشدار به متولیان امر و مسولان بهداشت و درمان کشور در هر سطحی، و همراه با توصیه جدی به ادامه قرنطینه و اعمال محدودیت ها، تنها راه کاهش مرگ و میر و ابتلا به بیماری را در ماه های آینده منوط به خرید واکسن های موثر کووید ۱۹ بویژه یکی از موارد در دسترس فایزر-بیونتک و یا مدرنا و یا آکسفورد آسترازنکا می داند که دارای اثر بخشی بالا بوده و سه فاز کارازمایی بالینی انسانی خود را با موفقیت سپری کرده و توسط بسیاری از کشورها پیش خرید شده و واکسیناسیون عملی با آن ها آغاز شده است‌.

متولیان و مسولان دولتی وظیفه دارند ضمن اعلام یک سیاست و راهبرد روشن و اصولی، در اسرع وقت نسبت به واکسیناسیون ملت بزرگ ایران با اولویت گروه های پرخطر به مانند دیگر کشورها اقدام کنند و هر گونه تاخیر در این امر به هیچ وجه جایز نمی باشد و به هیچ وجه نمی توان نسبت به در دسترس بودن واکسن های تولید داخلی که تا خرداد ماه سال آینده امکان عرضه به سیستم درمانی را نداشته و فعلا وارد فاز انسانی نشده اند اتکا کنیم.

مدیریت کووید ۱۹ تنها با تکیه بر شواهد علمی و به کارگیری نخبگان میسر است و باید در این راستا از هرگونه مدیریت نمایشی و غیر علمی پرهیز شود و سلامت ملت ایران به هیچ وجه نباید بازیچه رقابت های گروه های سیاسی از هر قشری و یا محاسبات اقتصادی و سود جویی های مالی گروه های منفعت طلب قرار گیرد.

   چهارم دی ماه ۱۳۹۹

   تهران سازمان پزشکان جبهه ملی ایران


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.