ئرباره نفرت پراکنی و اظهارات نژادپرستانه در صدا و سیما علیه کردها؛ درگفتگو با شیرین عبادی، مهرداد درویش پور، آرام حسامی، سیروس ملکوتی و مسعود کردپور

چهارشنبه, 10ام دی, 1399
اندازه قلم متن

در هفته های پیش انتشار ویدیوی سخنان یک خلبان مهمان شبکه دو صدا و سیمای جمهوری اسلامی که گفته بود کردها در زمان جنگ گوشت خلبانان هلیکوپتر کبری را به قیمت ۵۰۰ میلیون تومن خریداری می کردند، با واکنش گسترده ای روبرو شد. گذشته از واکنش شدید فعالان مدنی کرد، حتی جلال محمود زاده نمایند مهاباد در مجلس نیز به آن اعتراض کرد و ضمن دروغ خواندن آن، پخش چنین افتراهایی در جمهوری اسلامی را از مصادیق توهین ونفرت پراکنی خوانده بود.

به همین مناسبت سالار آشناگر از رادیو کرد تریبونال گفتگویی را با شیرین عبادی، مهرداد درویش پور، آرام حسامی، سیروس ملکوتی و  مسعود کردپور ترتیب داد که  جملگی درباره ضرورت تحمل صفر در برابر تبلیغات نژادپرستانه و نفرت پراکنی و توهین به گروهی از مردم در رسانه ها چه در مورد گروه های اتنیکی نظیر کردها باشد|، چه در مورد اقلیت های مذهبی نظیر بهایی ها و دیگر اشکال تبعیض تاکید کردند. آنان ضمن محکوم کردن جمهوری اسلامی ایران و صدا و سیما در دامن زدن به نفرت پراکنی های نژادپرستانه و دینی، بر مسئولیت شهروندان وبه ویژه رسانه ها در واکنش به این مسائل تاکیدکردند.  لینک این گفتگو را می توانید در زیر مشاهده کنید.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.