جزییات تازه از بازداشت ۴عضو یک خانواده در کاشان و اصفهان

یکشنبه, 14ام دی, 1399
اندازه قلم متن

استان‌وایر- چهار عضو یک خانواده که بیش از یک ماه قبل توسط نیروهای امنیتی شهر کاشان بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اصفهان و زندان کاشان منتقل شده بودند همچنان در بلاتکلیفی و بازداشت به سر می‌برند.

«اکبر شبزنده دار» شهروند ۶۵ ساله اهل کاشان به همراه همسرش«کبری محمدی» و دو فرزندشان «حنیف شب زنده‌دار و «سعید شب زنده دار» در تاریخ ۱۷ آذرماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای وزارت اطلاعات در کاشان بازداشت شده‌اند.

یک منبع مطلع در خصوص بازداشت این خانواده به ایران‌وایر می‌گوید این افراد هیچ‌گونه فعالیت سیاسی ندارند اما پدر خانواده در دهه شصت به دلیل هواداری از گروه‌های سیاسی مخالف جمهوری اسلامی مدتی را در زندان گذرانده است.

به گفته این منبع آگاه اکبر شب‌زنده دار پس از آزادی از زندان هیچ فعالیت سیاسی نداشته و با دایر کردن یک شرکت پخش مواد آرایشی و بهداشتی به کار تجاری مشغول بوده است.

منبع مطلعی که با ایران وایر گفتگو کرده است می‌گوید شمار زیادی از شهروندان کاشان که دارای  سابقه بازداشت در دهه شصت هستند و یا عضوی از خانواده آن‌ها در آن دوره اعدام شده‌اند در سکوت خبری طی یک ماه گذشته بازداشت شده‌اند.

خبرگزاری هرانا پیشتر درباره شیوه بازداشت اعضای این خانواده نوشت: «ماموران وزارت اطلاعات در قالب گروه‌های ۱۰ تا ۱۵ نفره به منزل و محل کار اکبر شب زنده دار و همسرش کبری محمدی و دو پسر آنها به نام‌های حنیف شب زنده دار و سعید شب زنده دار یورش برده و آنها را بازداشت کردند.»

بنابر گزارش هرانا ماموران پس از بازداشت منازل و محل کار این شهروندان را تفتیش کرده و برخی از وسایل شخصی آنها شامل  تلفن‌های همراه و کامپیوترها را ضبط کرده همراه خود برده‌اند.

درحال حاضر اکبر و حنیف شب‌زنده دار در بازداشتگاه اداره اطلاعات و کبری محمدی مادر خانواده همراه با سعید شب‌زنده دار فرزندش در زندان کاشان هستند.

خانم کبری محمدی مادر این خانواده بیمار است و همسر سعید شب زنده‌دار روزهای آخر بارداری خود را می‌گذراند و بلاتکلیفی و تداوم بازداشت اعضای این خانواده موجبات نگرانی و افزایش مشکلات نزدیکان آن‌ها شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.