گزارشی از آخرین وضعیت ایوب پرکار در سیزدهمین سال حبس

جمعه, ۱۹ام دی, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – ایوب پرکار، زندانی سیاسی تبعیدی در زندان شیبان اهواز طی ماه جاری وارد سیزدهمین سال از مدت محکومیت خود شد. آقای پرکار دیماه ۱۳۸۷ بازداشت و در دادگاه انقلاب تهران با اتهام محاربه به اعدام محکوم شد، این حکم نهایتا به ۲۰ سال حبس تعزیری تقلیل پیدا کرد. او از زمان بازداشت تاکنون بدون حتی یک روز مرخصی در زندان بسر برده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ایوب پرکار، زندانی سیاسی تبعیدی در زندان شیبان اهواز طی ماه جاری وارد سیزدهمین سال از مدت محکومیت خود شد.

آقای پرکار دیماه ۱۳۸۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پورعباسی به اتهام محاربه از طریق همکاری با سازمان مجاهدین خلق به اعدام محکوم شد، این حکم نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۲۰ سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

نسرین ستوده، وکیل دادگستری محبوس در زندان قرچک ورامین که در آن زمان وکالت آقای پرکار را بر عهده داشت پیشتر در این خصوص به رسانه‌ها گفته بود که «عقاید» موکلش مبنای صدور حکم اعدام قرار گرفته است و به نظر او چنین حکمی به هیچ وجه قابل انتظار نبود.

ایوب پرکار پس از تائید حکم ابتدا از بند ۳۵۰ زندان اوین به زندان بهبهان تبعید و سپس به زندان کارون اهواز منتقل شد. وی که هم اکنون دوران محکومیت خود را در زندان شیبان اهواز سپری می‌کند، از حق آزادی مشروط و حتی یک روز مرخصی طی دوران حبس خود محروم مانده است. خانواده این زندانی سیاسی، به ویژه مادر سالمند وی نیز به دلیل دوری راه قادر به ملاقات با او نیستند.

آقای پرکار، متولد ۱۳۴۲ است، وی در زمان جنگ ایران و عراق به مدت ۴ سال در ارتش خدمت می‌کرد، اما به دلیل انتقادات خود به دولت از کار اخراج شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.