آزادی نیما دهناد با تودیع قرار در بهبهان همزمان با تداوم بازداشت احمدرضا انصاری فر

سه شنبه, 23ام دی, 1399
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – نیما دهناد، شهروند ۱۷ ساله اهل بهبهان صبح امروز سه‌شنبه ۲۳ دیماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. آقای دهناد  یکشنبه‌شب مورخ ۲۱ دیماه به همراه احمدرضا انصاری فر توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و یک روز بعد، پس از تفهیم اتهام در دادگاه بهبهان ابتدا به زندان این شهر و از آنجا به مکان نامعلومی منتقل شدند. آقای انصاری فر کماکان در بازداشت بسر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز سه‌شنبه ۲۳ دیماه ۱۳۹۹، نیما دهناد، شهروند اهل بهبهان با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

آزادی آقای دهناد با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

نیما دهناد  یکشنبه‌شب مورخ ۲۱ دیماه به همراه احمدرضا انصاری فر توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و یک روز بعد، پس از تفهیم اتهام در دادگاه بهبهان ابتدا به زندان این شهر و از آنجا به مکان نامعلومی منتقل شدند. گفته می‌شود که قرار بازداشت آقای انصاری فر به مدت ۱۰ روز صادر شده است.

 احمدرضا انصاری فر و نیما دهناد به “تبلیغ علیه نظام” متهم شده‌اند.

احمدرضا انصاری فر، ۲۱ ساله، دارای مدرک سیکل، بیکار و شهروند اهل است.

نیما دهناد، ۱۷ ساله و شهروند اهل بهبهان است.

از میان این شهروندان آقای انصاری فر پیشتر نیز سابقه بازداشت داشته است. وی در تاریخ ۲۵ تیرماه امسال در جریان تجمع مردم بهبهان در میدان بانک ملی این شهر در اعتراض به “وضعیت نابسامان اقتصادی کشور” و “صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی سال گذشته” توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۵ مردادماه آزاد شد.

احمدرضا انصاری فر عموی فرزاد انصاری فر، یکی از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸ است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.