هوای ۴ شهردر خوزستان برای همه گروه‌ها ناسالم اعلام شد

جمعه, ۲۶ام دی, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

استان وایر– کیفیت هوای شهر‌های اهواز، سوسنگرد، شادگان و مسجدسلیمان در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد.

به گزارش ایلنا، بنابر اعلام مرکز کنترل و پایش محیط زیست استان خوزستان، امروز جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹، هوای اهواز با شاخص ۱۶۳، سوسنگرد با شاخص ۱۶۷، شادگان با شاخص ۱۵۴ و مسجدسلیمان با شاخص ۱۷۴ در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارند.

هم‌چنین هوای ماهشهر با شاخص ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

طی هفته‌های گذشته در اغلب شهرهای ایران پدیده وارونگی و پایداری هوا موجب افزایش میزان آلودگی‌ هوا شد.

در شهرهای صنعتی استان خوزستان نیز به ویژه شهر اهواز میزان آلایندگی‌ها در هوا بسیار بالا بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان استفاده «مازوت» در «نیروگاه رامین» را یکی از دلایل آلودگی هوا در این شهر عنوان کرده و گفته بود علیه تخلف رخ داده از سوی  مسوولان این نیروگاه اقامه دعوا خواهد کرد.

دکتر «حانیه راجی»، عضو هیات علمی «دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور» اهواز نیز گفته است با توجه به مطالعات انجام شده، میزان ابتلا به آسم در خوزستان نسبت به سایر استان‌ها درصد بالاتری دارد.

به گفته این عضو هیات علمی دانشگاه، ساکنان استان خوزستان به‌دلیل این که طی سال‌های گذشته همواره در تماس با آلودگی هوا، ریزگردها و آلودگی‌های صنعتی بوده‌اند، بیش از سایر استان‌ها به بیماری مبتلا شده‌اند.

تعداد روز‌های ناسالم در استان خوزستان برای همه گروه‌ها در فاصله مهر تا دی در سال جاری ۳۱ روز، در سال ۱۳۹۸، ۱۵ روز و در سال ۱۳۹۷، ۱۲ روز بوده است. هم‌چنین در این بازه زمانی، تعداد روز‌های ناسالم برای گروه‌های حساس در سال جاری ۴۵ روز، در سال ۱۳۹۸، ۶۶ روز و در سال ۱۳۹۷، ۶۵ روز بوده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.