گزارشی از آخرین وضعیت پریزاد حمیدی شفق در زندان قرچک ورامین

یکشنبه, ۲۸ام دی, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – پریزاد حمیدی شفق، زندانی سیاسی دوران محکومیت خود را در زندان قرچک ورامین سپری می‌کند. خانم حمیدی شفق اسفندماه ۹۸ به دلیل فعالیت در فضای مجازی توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و نهایتا توسط دادگاه انقلاب تهران جمعا به ۱۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. از این میزان ۷ سال و ۶ ماه زندان به عنوان مجازات اشد در خصوص وی قابل اجرا بود. حکم صادره نهایتا با تسلیم به رای و عدم اعتراض خانم حمیدی به میزان ۵ سال و ۷ ماه و ۱۵ روز زندان قطعیت یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پریزاد حمیدی شفق، زندانی سیاسی دوران محکومیت خود را در زندان قرچک ورامین سپری می‌کند.

پریزاد حمیدی شفق در تاریخ ۵ اسفندماه ۱۳۹۸، به دلیل فعالیت در فضای مجازی توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و به یکی از سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲–الف زندان اوین منتقل شد. خانم حمیدی شفق پس از ۲۵ روز با پایان مراحل بازجویی در تاریخ ۲۹ اسفند ۹۸ به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

خانم حمیدی شفق نهایتا توسط دادگاه انقلاب تهران محاکمه و از بابت اتهامات “توهین به مقدسات، ترغیب و تحریک به اعمال خشونت آمیز و عضویت و فعالیت در یکی از گروه‌های مخالف نظام” مجموعا به ۱۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. از این میزان با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۷ سال و ۶ ماه حبس در خصوص وی قابل اجرا بود.

این حکم نهایتا با عدم اعتراض به حکم صادره و تسلیم به رای به ۵ سال و ۷ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری قطعیت یافت.

پریزاد حمیدی شفق، متولد ۱۳۶۱ و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت، مدیر و مدرس آموزشگاه فنی و حرفه‌ای و آموزگار است. وی هم‌اکنون یازدهمین ماه از مدت محکومیت  خود را در بند ۸ زندان قرچک ورامین سپری می‌کند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.