پلیس تهران برخورد فیزیکی با مامور راهور را تایید کرد: ‘کار سرباز ما کاملا درست بود’

یکشنبه, ۵ام بهمن, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

عکس از آرشیو

رئیس پلیس “راهور” تهران، کار سرباز مستقر در خیابان انقلاب را برای متوقف کردن ماشین نماینده مجلس “کاملا درست و برگرفته از قانون” توصیف کرده و گفته درباره برخورد فیزیکی نماینده با آن مامور راهنمایی و رانندگی به مراجع قضایی گزارش داده است.

محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهور به خبرگزاری تسنیم گفت: “مستندانی مبنی بر برخورد فیزیکی نماینده با سرباز پلیس راهور داریم که کاملا کفایت می‌کند و باید ببینیم مراجع قضائی در این رابطه چه تصمیمی می‌گیرند.”

فیلمی از مامور راهور به نام حامد اکبری منتشر شده که در آن رو به دوربین توضیح می‌گوید خودروی نماینده مجلس را به دلیل نداشتن مجوز گذر از خط ویژه اتوبوس متوقف کرده اما بعد از درگیری لفظی با راننده، از نماینده مجلس سیلی خورده است.

ظاهرا این اتفاق مربوط به چهارشنبه اول بهمن بوده و از دیروز شنبه چهارم بهمن با انتشار گسترده فیلم توضیحات سرباز، ماجرا جنجالی شده است.

از راست: سربازی که دارد با دست نشان می‌دهد چطور سیلی خورده، راننده عصبانی اتوبوس، مامور دیگر راهنمایی رانندگی که با نماینده صحبت می‌کند

دیروز یکی از نمایندگان مجلس به نقل از علی‌اصغر عنابستانی، نماینده مردم سبزوار در مجلس گفته بود که آقای عنابستانی سیلی زدن به سرباز را تکذیب کرده و گفته درگیری فیزیکی بین آنها اتفاق نیفتاده است.

اما رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران می‌گوید “مستندات کافی” برای این برخورد فیزیکی دارد.

در فیلمی که از حامد اکبری، سرباز وظیفه و مامور راهور، منتشر شده، جمعی از رانندگان حاضر در محل شهادت می‌دهند که او سیلی خورده و خود سرباز هم می‌گوید که دوربین‌های شهری نصب شده در دروازه دولت، خیابان انقلاب تهران، باید ماجرا را ضبط کرده باشند.

حسین رحیمی، رئیس نیروی انتظامی ایران هم امروز، یکشنبه پنجم بهمن بار دیگر در جمع خبرنگاران تاکید کرده که دستور پیگیری داده و به گفته او “اگر این اتفاق به صورتی که اعلام می‌کنند، روی داده باشد حتما از مامور وظیفه‌شناس” حمایت خواهد کرد.

او گفته همه در برابر قانون برابر هستند.

انتشار فیلم یک دقیقه و ۴۸ ثانیه‌ای توضیحات سرباز وظیفه و واکنش خشمگین رانندگان همجوار که در ترافیک گیر افتاده‌اند، باعث واکنش‌ گسترده ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی و مقام‌های جمهوری اسلامی ایران شده است.

این اولین بار نیست که برخورد نمایندگان مجلس با کارمندان یا خبرنگاران خبرساز می‌شود. این اتفاق بارها جنجالی شده اما یا پیگیری حقوقی نشده یا نتایج آن رسانه‌ای نشده است.

آذرماه دو سال پیش حمد باسط درازهی، نماینده نماینده وقت سراوان با کارمند اداره گمرک درگیری لفظی پیدا کرد که فیلم آن جنجالی شد.

در آن فیلم کارمند گمرک در برابر خواسته نماینده سراوان مقاومت می‌کرد و می‌گفت: “من از شما دستور نمی‌گیرم.” در واکنش نماینده سراوان به کارمند گمرک توهین کرد.

شهریور ماه ۱۳۹۵ نادر قاضی‌پور، نماینده وقت ارومیه در مجلس احسان بداغی خبرنگار روزنامه ایران را کتک زد.

مهدی کوچک‌زاده، نماینده تهران در مجلس هفتم، هشتم و نهم هم در چند نوبت با خبرنگاران به صورت فیزیکی و لفظی درگیر شده بود.

از: بی بی سی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.