حسین قشقایی به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد

یکشنبه, ۱۲ام بهمن, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – حسین قشقایی، شهروند ساکن تهران توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب این شهر به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. آقای قشقایی اردیبهشت‌ماه امسال نیز در پرونده‌ای دیگر توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب ساوه به ۱ سال حبس تعلیقی و پرداخت ۴ میلیون تومانی جزای نقدی محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسین قشقایی، شهروند ساکن تهران توسط دادگاه انقلاب این شهر به حبس محکوم شد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد صادر و روز شنبه ۱۱ بهمن‌ماه ۹۹ به صورت حضوری به این شهروند ابلاغ شده است، حسن قشقایی از بابت اتهام توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروند در تاریخ ۲۴ دیماه امسال در این شعبه به ریاست قاضی محمد مقیسه برگزار شده بود.

آقای قشقایی در تاریخ ۲۹ آبان‌ماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و ۱۰ روز بعد با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. وی مجددا در تاریخ ۲ بهمن‌ماه ۹۸ توسط ماموران اداره اطلاعات ساوه بازداشت و یک روز بعد آزاد شد.

آقای قشقایی اردیبهشت‌ماه امسال در بخش نخست این پرونده توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب ساوه به ریاست قاضی قاسم امیرآبادی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعلیقی و در بخش دوم پرونده خود توسط ۱۰۱ دادگاه کیفری زرندیه از بابت اتهامات”نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و توهین به مقامات و مامورین” به چهار میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.