تائید حکم زندان و تبعید و محرومیت از کار برای سه نوکیش مسیحی در بوشهر

سه شنبه, 14ام بهمن, 1399
اندازه قلم متن

از چپ به راست: حبیب حیدری، سام خسروی و ساسان خسروی

از چپ به راست: حبیب حیدری، سام خسروی و ساسان خسروی

دادگاه انقلاب تجدیدنظر بوشهر حکم زندان و تبعید و محرومیت از کار سه نوکیش مسیحی در این شهر را تائید کرد.

وب‌سایت حقوق بشری «ماده ۱۸» روز سه‌شنبه، ۱۴ بهمن، نوشت که شعبه چهارم دادگاه انقلاب تجدیدنظر بوشهر احکام ساسان خسروی، سام خسروی و حبیب حیدری را روز هشتم بهمن‌ماه ۹۹ تائید کرده است.

بر اساس این گزارش، این سه نفر از جمله هفت نوکیش مسیحی هستند که از سوی دادگاه انقلاب بوشهر در تیرماه ۹۹ به دلیل «باور دینی و فعالیت‌های عقیدتی» به «تبلیغ علیه نظام» متهم شدند.

چهار نوکیش دیگر درخواست تجدیدنظر نداده بودند.

چهار نفر دیگر عبارتند از مریم فلاحی همسر سام خسروی، مرجان فلاحی همسر ساسان خسروی و پوریا پیما و همسر او فاطمه طالبی.

پیشتر، دادگاه سام و برادرش ساسان خسروی، هر یک را به یک سال حبس تعزیری، و برای قطع رابطه با نوکیشان به دو سال ممنوعیت اقامت در بوشهر محکوم کرده بود.

این دو شهروند مسیحی از اشتغال در مراکز اقامتی که شغل فعلی آنهاست نیز به مدت دو سال محروم شدند. حبیب حیدری نیز به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

مریم فلاحی به ۸۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم و به دلیل مسیحی شدن، به انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شده ‌است.

آن طور که وب‌سایت ماده ۱۸ نوشته، این پرستار پس از ۲۰ سال کار در بیمارستانی در بوشهر مجبور است محل کارش را به دلیل باور دینی‌اش ترک کند.

حبیب حیدری به یک سال حبس تعزیری، پوریا پیما به ۹۱ روز حبس تعزیری، فاطمه طالبی به ۴۰ میلیون ریال جزای نقدی و مرجان فلاحی ۶۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

حسین احمدی نیاز، وکیل دادگستری درباره این احکام به «ماده ۱۸» گفت: «مبنای این رای نفرت و کینه نهادهای امنیتی از نوکیشان مسیحی است. قاضی مخیر بود از تمام جهات تخفیف مجازات استفاده کند. چون جهات تخفیف مجازات در پرونده وجود دارد.»

پیش از این نیز دادگاه تجدیدنظر بوشهر، حکم جدایی لیدیا ۲۲ ماهه، از سام خسروی و مریم فلاحی را که از ده هفتگی سرپرستی او را برعهده داشتند، تائید کرده بود.

این در حالی است که قاضی در حکمش اذعان کرده که «رابطه عاطفی شدیدی» بین کودک و زوج مسیحی، مریم فلاحی و سام خسروی، وجود دارد و با بازگشت این کودک بیمار به پرورشگاه، «آینده نامعلومی» در انتظار وی است.

با استفاده از گزارش‌های وب‌سایت ماده ۱۸ و رادیوفردا/ ب. ب./ ف. دو.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.