تداوم بازداشت و بلاتکلیفی داود شهرویی در زندان بهبهان

چهارشنبه, 15ام بهمن, 1399
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – داود شهرویی، شهروند اهل شهرستان بهبهان با گذشت ۱۸ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان بهبهان در بازداشت بسر می‌برد. آقای شهرویی روز یکشنبه ۲۸ دیماه امسال در پی شرکت در تجمع اعتراضی جوانان جویای کار روستای شهرویی در مقابل پالایشگاه بیدبلند دو بهبهان و پس از حضور در اداره اطلاعات این شهر بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، داود شهرویی، شهروند اهل شهرستان بهبهان با گذشت ۱۸ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان بهبهان در بازداشت بسر می‌برد.

آقای شهرویی روز یکشنبه ۲۸ دیماه امسال در پی شرکت در تجمع اعتراضی جوانان جویای کار روستای شهرویی در مقابل پالایشگاه بیدبلند دو بهبهان و پس از حضور در اداره اطلاعات این شهر بازداشت شد.

یک منبع مطلع در خصوص بازداشت این شهروند به هرانا گفت: «روز شنبه ۲۷ دیماه افراد ناشناسی به اتوبوس حامل کارگران پالایشگاه بیدبلند دو بهبهان تیراندازی کرده و متواری شدند. همزمان تجمعی اعتراض جوانان جویای کار مقابل درب اصلی این پالایشگاه برگزار شد. این تجمع نیز به دلیل رفتار خشن نگهبانان این پالایشگاه با یکی از فرزندان معترضان در روز پنج‌شنبه ۲۵ دیماه در جریان یک تجمع بود. این جوانان از حدود ۱ سال و ۸ ماه قبل مقابل این پالایشگاه، فرمانداری بهبهان و یا دفتر نماینده این شهر تجمع می‌کردند. در روز یکشنبه آقای شهرویی هم حضور داشتند. اما نیروهای امنیتی شبانه به منزل او رفته و به دلیل آنکه در خانه نبود همسرش را مورد ضرب و شتم قرار داده و حتی ماشین پژو ۴۰۵ او را با خود بردند.»

به گفته این منبع مطلع اتهام آقای شهرویی در ابتدا تیراندازی به اتوبوس عنوان شده بود اما به دلیل فقدان ادله و اثبات بی‌گناهی وی از طریق فیلم دوربین‌های مداربسته اتهامش به شرکت در تجمع اعتراضی تغییر پیدا کرده و در دادگستری بهبهان در این خصوص تفهیم اتهام شده است. گفته می‌شود که این شهروند در جریان بازداشت برای اعتراف اجباری مورد ضرب و شتم نیز قرار گرفته است.

داود شهرویی، ۳۲ ساله، متاهل، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق و از اهالی روستای شهرویی از توابع بخش مرکزی شهرستان بهبهان واقع در استان خوزستان است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.