شاعر ۱۷ساله پس از سه روز بازجویی و شکنجه آزاد شد

یکشنبه, ۱۹ام بهمن, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

«آرزو مصطفایی»، شاعر ۱۷ساله اهل مریوان، پس از سه روز بازجویی در اداره اطلاعات با اخذ تعهد آزاد شد.

به گزارش سازمان حقوق بشری «ههنگاو»، آرزو مصطفایی، شاعر و نویسنده اهل شهرستان مریوان، پس از سه روز بازجویی روز شنبه ۱۸بهمن۱۳۹۹ در حالی که به شدت مورد آزار و ضرب و جرح قرار گرفته بود، آزاد شد.

یک منبع مطلع در این‌باره گفته که آثار کبودی بر دست و صورت این شاعر جوان مشهود بوده که مربوط به زمان بازداشت خانم مصطفایی است.

آرزو مصطفایی پس از چندین تماس تلفنی و «تهدید» از سوی اداره اطلاعات شهرستان مریوان روز پنجشنبه ۱۶بهمن۱۳۹۹ به این اداره مراجعه و در همان‌جا بازداشت شده بود.

همچنین گزارش شده که احضار و بازداشت خانم مصطفایی، مرتبط به حضور او در برنامه‌هایی در شبکه‌های تلویزیونی «کُردکانال»، «آرین تی‌وی» و «ژن تی‌وی» است.

براساس این گزارش از خانم مصطفایی تعهد گرفته شده که دیگر در برنامه‌های شبکه‌های کُردی شرکت نکند و همچنین از سرودن اشعاری با مضامین «حقوق ملی کردها» خودداری کند.

حدود سه سال پیش زمانی که خانم مصطفایی دانش‌آموز دوره راهنمایی بود، به دلیل سرودن شعری با عنوان «وطن» توسط اداره اطلاعات احضار و از او تعهد شفاهی اخذ شده بود.

آرزو مصطفایی متولد سال ۱۳۸۳ در شهر مریوان است. اشعار و نوشته‌های او بیشتر به زبان‌های کردی و فارسی است و در حال حاضر در مقطع دبیرستان مشغول ادامه تحصیل است. همچنین تخلص این شاعر جوان «هه‌نسک» است.

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.