اعتصاب غذای نائب حاجی پور در زندان ارومیه

دوشنبه, 27ام بهمن, 1399
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – نائب (مسعود) حاجی پور، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه از روز یکشنبه ۲۶ بهمن‌ماه در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و اعزام به بیمارستان علیرغم شکستگی ایمپلنت پا اعتصاب غذا کرد. روز یکشنبه برای پنجمین بار طی ماه‌های اخیر از اعزام این زندانی سیاسی باوجود وقت قبلی بیمارستان ممانعت به عمل آمد. آقای حاجی پور پیشتر در پی تصادف رانندگی تحت جراحی قرار گرفته و در یکی از پاهایش ایمپلنت استفاده شده بود که در دوران حبس شکسته شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نائب حاجی پور، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه از روز یکشنبه ۲۶ بهمن‌ماه اقدام به اعتصاب غذا کرد.

این اعتصاب در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و محرومیت از اعزام به بیمارستان علیرغم شکستگی ایمپلنت پا صورت گرفته است.  روز یکشنبه برای پنجمین بار طی ماه‌های اخیر از اعزام این زندانی سیاسی باوجود وقت قبلی بیمارستان ممانعت به عمل آمد. آقای حاجی پور پیشتر در پی تصادف رانندگی تحت جراحی قرار گرفته و در یکی از پاهایش ایمپلنت استفاده شده بود که در دوران حبس شکسته شده است.

عدم اعزام این زندانی به بیمارستان در حالی است که هربار مجوز اعزام او صادر و با هماهنگی قبلی توسط خانواده وقت بیمارستان گرفته شده است.

نائب حاجی پور در تاریخ ۱۶ مهرماه ۹۸ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شد. وی پس از ۱ ماه با پایان مراحل بازجویی به خوابگاه ۱-۲ زندان ارومیه و نهایتا روز شنبه ۸ آذرماه به بند سیاسی این زندان منتقل شد.

آقای حاجی پور آذرماه امسال توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

نائب (مسعود) حاجی پور شهروند اهل ارومیه است.

بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته‌هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می‌زنند. بسیاری از این اعتصاب‌ها در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات پرونده، مراعات نشدن حقوق زندانی و یا بازداشتی و بلاتکلیفی‌های بلندمدت بوده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.