گزارشی از آخرین وضعیت شاهین نظرزاده در زندان تهران بزرگ

سه شنبه, ۵ام اسفند, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – شاهین نظرزاده یخفروزان، زندانی سیاسی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ دوران محکومیت ۲ ساله خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند. آقای نظرزاده در تاریخ ۵ آذرماه ۹۸ و در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد. این زندانی به دلیل استفاده از پابند در بازداشت و فشار وارده به ناحیه ای در پا که جراحی و ایمپلنت گذاری شده بود با آسیب جدی و جابجایی ایمپلنت مواجه شده است. جراحی پای وی به دنبال ضرب و شتم و شکستگی در زمان بازداشت صورت گرفته بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شاهین نظرزاده یخفروزان، زندانی سیاسی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ دوران محکومیت ۲ ساله خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند.

آقای نظرزاده در تاریخ ۵ آذرماه ۹۸ و در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی پس از ۵ روز از زندان به بازداشتگاه دو الف اطلاعات سپاه در زندان اوین منتقل شد. پرونده آقای نظرزاده در شعبه ۷ بازپرسی دادسرای اوین مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا در تاریخ ۱ دیماه همان سال به زندان تهران بزرگ بازگردانده شد.

این زندانی پیشتر در جریان اعتراضات توسط نیروهای امنیتی به وسیله میلگرد مورد ضرب و شتم قرار گرفته و استخوان مچ پای وی شکسته بود. پس از جراحی و ایمپلنت گذاری پا به دلیل استفاده از پابند و فشار به ناحیه جراحی شده در زمان بازداشت ایملپنت پای او از محل خارج شد.

این شهروند در تاریخ ۵ دیماه ۹۸ توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی (بنزین و اغتشاش) اخلال در نظم عمومی” محاکمه و در تاریخ ۲۰ دیماه به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد. نهایتا شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر بدون اطلاع و حضور متهم در جلسه در تاریخ ۲۰ اسفندماه این حکم را تائید کرد.

شاهین نظرزاده یخفروزان، فرزند امیر و ۲۴ ساله است. وی که پیش از بازداشت به عنوان کارگر مشغول به کار بود، هم اکنون در سالن ۹ تیپ ۲ زندان تهران بزرگ بسر می‌برد.

لازم به اشاره است اعتراضات آبان ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات این اعتراضات را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.