گزارشی از آخرین وضعیت اکبر فرجی در زندان تهران بزرگ

شنبه, ۹ام اسفند, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – اکبر فرجی، زندانی سیاسی از شهریورماه سال جاری دوران محکومیت ۵ ساله خود را در زندان تهران بزرگ سپری می کند. آقای فرجی در تاریخ ۲۱ بهمن ۹۷ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. این شهروند نهایتا توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس محکوم شد که این حکم عینا به تایید دادگاه تجدیدنظر رسید. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال زندان در خصوص وی قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اکبر فرجی، زندانی سیاسی دوران محکومیت ۵ ساله خود را در زندان تهران بزرگ سپری می کند.

آقای فرجی در تاریخ ۲۱ بهمن ۹۷، توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به ۱ الف منتقل شد. وی پس از گذشت ۴ روز به بند عمومی زندان اوین منتقل و نهایتا در تاریخ ۵ اسفندماه همان سال با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر فرجی در تاریخ ۲۰ فروردین ۹۸ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار و حکم دادگاه پس از ۳ روز به او ابلاغ شد. بر اساس این حکم آقای فرجی از بابت اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی به ۵ سال حبس و از بابت اتهام فعالیت تبلیعی علیه نظام به ۱ سال حبس، محکوم شد.

حکم صادره در مرحله تجدیدنظر بدون تشکیل جلسه عینا تائید شد. از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال زندان در خصوص وی قابل اجرا است.

از مصادیق اتهامات آقای فرجی فعالیت‌های وی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی عنوان شده است.

آقای فرجی در تاریخ ۱۶ شهریور ۹۹ جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان تهران بزرگ شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.