اسرائیل از سازمان ملل خواست ایران را به خاطر ایجاد ناامنی و بی ثباتی در منطقه و جهان محکوم کند

چهارشنبه, 13ام اسفند, 1399
اندازه قلم متن

Le Conseil de sécurité de l'ONU à New York (image d'illustration).

Le Conseil de sécurité de l’ONU à New York (image d’illustration). AP – Craig Ruttle

گیلاد اردان، نمایندۀ اسرائیل در سازمان ملل، در نامه ای به آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل، و لیندا توماس-گرین‌فیلد، نمایندۀ آمریکا در سازمان ملل که ریاست دوره‌ای شورای امنیت را نیز برعهده دارد خواستار محکومیت جمهوری اسلامی ایران پس از حملۀ اخیر به یکی کشتی تجاری اسرائیلی در دریای عمان شد.

گیلاد اردان که در عین حال سفیر اسرائیل در آمریکا است سپاه پاسداران را به  انجام حملۀ بیست و پنج فوریه گذشته به کشتی تجاری اسرائیلی، “هلیوس ری”، متهم کرد و گفت که نیروهای سپاه پاسداران با چسباندن یک بمب به بدنۀ این کشتی به آن آسیب رساندند.

نمایندۀ اسرائیل در سازمان ملل با اشاره به توقیف اخیر یک کشتی نفت کش کره ای توسط سپاه پاسداران در خلیج فارس و همچنین حملات سال ٢٠١٩ به بنادر امارات و تأسیسات نفتی عربستان گفت که این “حملات تروریستی و مکرر، امنیت حمل‌و‌نقل دریایی را در منطقه و جهان به خطر انداخته‌اند.”

در نامۀ خود نمایندۀ اسرائیل در سازمان ملل از شورای امنیت خواسته است که جمهوری اسلامی ایران را به خاطر نقض منشور سازمان ملل و به عنوان مسبب بی ثباتی منطقه و مسئول حملۀ اخیر به کشتی اسرائیلی محکوم کند. گیلاد اردان در عین حال تأکید کرده که اسرائیل همۀ تدابیر لازم را برای صیانت از شهروندان و حاکمیت ملی خود اتخاذ خواهد کرد.

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل نیز دوشنبه گذشته گفت که این کشور با همکاری متحدان قدیمی و جدید خود به مقابله با تهدیدهای ایران ادامه می‌دهد. او همچنین تأئید کرد که اسرائیل، عربستان، امارات و بحرین سرگرم ایجاد یک ائتلاف امنیتی برای مقابله با تهدیدهای ایران هستند. در اظهاراتی جداگانه بنیامین نتانیاهو نیز ضمن نسبت دادن حملۀ اخیر به کشتی تجاری اسرائیلی به رژیم ایران، هشدار داد که اسرائیل از این پس کلیه منافع جمهوری اسلامی در منطقه را هدف قرار می‌دهد و حکومت تهران را بزرگترین دشمن خود می‌داند. 

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.