حمید صفت، خواننده مشهور رپ ایرانی دستگیر شد

سه شنبه, 19ام اسفند, 1399
اندازه قلم متن

حمید صفت، خواننده مشهور رپ ایرانی پس از دادگاه به دستور قاضی بازداشت شد. در گزار‌ش‌ها آمده است که او پس از دستگیری بلافاصله به زندان منتقل شده است.    

default

دادگاه حمید صفت روز دوشنبه ۱۸ اسفند (۸ مارس) در شعبه دهم دادگاه کیفری یک به ریاست قاضی راسخ برگزار شد. قاضی پرونده پس از دادگاه دستور دستگیری حمید صفت را صادر کرد و پس از زدن دستبند به او این هنرمند به زندان منتقل شده است.

بهمن بابازاده، خبرنگار حوزه موسیقی و هنر که خبر دستگیری حمید صفت را گزارش داده در آخرین توییت خود نوشته حمید صفت هم اکنون در بازداشتگاه کلانتری ۱۱۳ بازار است و طبق اعلامی که به وکلایش شده ساعت ۱۵ امروز (دوشنبه ۱۸ اسفند) به زندان رجایی شهر کرج منتقل خواهد شد.

علت دستگیری حمید صفت چه بوده است؟

ماجرای پرونده حمید صفت به چندین سال پیش برمی‌گردد. حدود سه سال و نیم پیش مشاجره‌ خشونت‌بار به خاطر مادر، به مرگ ناپدری ۶۶ ساله و بازداشت رپر ۲۴ ساله انجامید.

حمید صفت در آن زمان گفته بود که قصدش از کتک‌‌کاری با متوفی، ترساندنش بوده است. او گفت: «من عمدی ناپدریم را کتک نزدم فقط می‌خواستم او را بترسانم تا فکر نکند مادرم بی‌کس و کار است.»

حمید صفت با پای خودش به کلانتری رفته و شرح ماوقع و جزییات درگیری را داده است. در آخرین تحقیقات گفته که قصد جنایت نداشته و کاری که کرده درست نبوده اما “وقتی پدرخوانده‌ام در برابر اعتراضم گفت زدم که زدم عصبانی‌تر شدم.”

پرونده حمید صفت بحث‌های زیادی به ویژه در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت. 

اینستاگرام حمید صفت بیش از دو میلیون و ۸۰۰ هزار فالوئر دارد. مرگ ناپدری او موجی از حمایت و قضاوت‌های احساساتی در شبکه‌های اجتماعی هم به راه انداخت.

برخی از سلبریتی‌ها و حامیان حمید صفت به دفاع از او پرداختند. 

حتی شایعاتی هم مبنی بر صدور حکم اعدام او در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است.

عسگر قاسمی آقباش، وکیل مدافع حمید صفت با اشاره به خبر صدور حکم اعدام برای موکل خود، آن را تکذیب کرد و گفت که این خبر صحت ندارد.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.