تایید ابتلا به سرطان؛ گزارشی از وضعیت پزشکی محمد بنازاده امیرخیزی در زندان رجایی شهر کرج

یکشنبه, 24ام اسفند, 1399
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – نتیجه آزمایش نمونه برداری محمد بنازاده امیرخیزی، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج در خصوص سرطان پروستات که چندی قبل از وی گرفته شده بود، مثبت اعلام شد. این زندانی سیاسی امروز یکشنبه ۲۴ اسفندماه به بیمارستان مدنی کرج اعزام و ساعاتی بعد به زندان بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نتیجه آزمایش نمونه برداری محمد بنازاده امیرخیزی، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج در خصوص سرطان پروستات که چندی قبل از وی گرفته شده بود، مثبت اعلام شد.

به گفته یک منبع مطلع از وضعیت آقای امیرخیزی، زمانی که وی در زندان اوین نگهداری می‌شد، تحت آزمایش نمونه برداری قرار گرفت. این زندانی سیاسی امروز یکشنبه ۲۴ اسفندماه به بیمارستان مدنی کرج اعزام شد و ساعاتی بعد به زندان بازگردانده شد. پزشکان بیمارستان امروز به آقای امیرخیزی گفته‌اند تست سرطان پروستات او مثبت است و باید استراحت مطلق داشته باشد و زودتر تحت عمل جراحی قرار گیرد.

محمد بنازاده امیرخیزی، در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت شد. او در آذرماه ۹۶ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده از بابت اتهامات “اقدام علیه امنیتی ملی از طریق هواداری از سازمان مجاهدین خلق و اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام” به ۱۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به شهرستان نیک شهر در استان سیستان و بلوچستان محکوم شد. این حکم در تیرماه ۹۷ در مرحله تجدیدنظر نیز عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری در خصوص وی قابل اجرا است.

آقای امیرخیزی در تاریخ ۳۰ تیرماه ۱۳۹۹ به همراه پیام شکیبا و مجید اسدی جهت تفهیم اتهام از بابت پرونده جدیدی که در ایام حبس برای آنان گشوده شد به دادسرای اوین منتقل شدند. این انتقال در حالی بود که قرار بود این افراد در طی همان هفته با بخشنامه ابلاغی قوه قضاییه با گذراندن سه سال و نیم از دوران محکومیت خود آزاد شوند. در جریان این جلسه این زندانیان سیاسی مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و پس از صدور قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی مجددا به زندان بازگردانده شدند. تفهیم اتهام این فعالین در حالی بود که مجید اسدی پیشتر در تاریخ ۱۸ تیرماه امسال از اتهام انتسابی در همین شعبه تبرئه شده و قرار منع تعقیب وی صادر شد. گفته می‌شود که با فشار وزارت اطلاعات این پرونده در تاریخ ۲۵ تیرماه مجددا گشوده شده است.

مجید اسدی، محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا در تاریخ ۱ مردادماه امسال جهت بازجویی از بابت این پرونده از زندان رجایی شهر کرج به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند. آنها نهایتا اواخر شهریورماه امسال با پایان ایام بازجویی به بند عمومی زندان اوین منتقل شدند.

محمد بنازاده امیرخیزی اوایل دیماه سال جاری از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل و نهایتا به همراه مجید اسدی توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی سیدعلی مظلوم از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام هر یک به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شدند.

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.