ایرانی‌ها کماکان صدرنشین خرید خانه در ترکیه هستند

دوشنبه, ۲۵ام اسفند, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

نمایی از استانبول که یکی از محبوب‌ترین شهرهای ایرانیان در ترکیه است

نمایی از استانبول که یکی از محبوب‌ترین شهرهای ایرانیان در ترکیه است

مرکز آمار ترکیه گزارش داده است که ایرانی‌ها طی دو ماه ابتدایی سال جاری میلادی در مجموع ۹۳۶ خانه در این کشور خریداری کرده و برای دومین سال متوالی، صدرنشین خریداران خانه در میان خارجی‌ها بوده‌اند.

شهروندان ایرانی پارسال به رغم کرونا و بسته بودن مرزها با ترکیه، با خرید ۷۱۸۹ مسکن، رکورد سالانه خرید مسکن در ترکیه را شکستند.

با اینحال، جزئیات گزارش مرکز آمار ترکیه که دوشنبه ۲۵ اسفند منتشر شد، نشان می‌دهد شمار خرید ماهانه خانه توسط شهروندان ایرانی در ترکیه در دو ماه ابتدایی سال جاری میلادی نسبت به ماههای پایانی پارسال تا نصف کاهش یافته است.

بیشترین تعداد خرید ماهانه خانه توسط ایرانی‌ها در ترکیه به ماه سپتامبر پارسال بر‌می‌گردد که نرخ دلار در ایران به حدود ۳۲ هزار تومان اوج گرفت و ایرانی‌ها در همین ماه ۹۰۸ مسکن در ترکیه خریداری کردند.

بعد از ایران، شهروندان عراق، روسیه، افغانستان، قزاقستان، یمن، فلسطین، آلمان و آذربایجان بیشترین شمار خرید خانه در ترکیه طی دو ماه گذشته را داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، در مجموع ۵۷۰۷ خانه در ترکیه طی ماه‌های ژانویه و فوریه به خارجی‌ها فروخته شده که نسبت به دور مشابه پارسال ۲۷ درصد کاهش داشته است.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.