ازدواج اجباری؛ خودکشی یک زن جوان در بویراحمد

دوشنبه, 2ام فروردین, 1400
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۲۸ اسفندماه، یک زن ۲۰ ساله در شهرستان بویراحمد واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد به دنبال مخالفت با ازدواج اجباری، با اسلحه شکاری دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۹، یک زن ۲۰ ساله در شهرستان بویراحمد واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد به دنبال مخالفت با ازدواج اجباری، دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داد.

هویت این شهروند” سحر فاخری، ۲۰ ساله، از اهالی روستای چین از توابع بخش لوداب شهرستان بویراحمد واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد” توسط هرانا احراز شده است.

به گفته یک منبع مطلع خانم فاخری در مخالفت با ازدواج اجباری با پسرعمویش که برای وی ترتیب داده شده بود، زمانی که در منزل تنها بود با اسلجه شکاری اقدام به خودکشی کرده و جانش را از دست داد.

پیش از این محمد نوروزی‌نیا رییس آموزش و پرورش دیشموک که یکی از شهرهای دارای آمار بالا در خودکشی زنان استان کهگیلویه و بویراحمد است با اشاره به اینکه نرخ خودسوزی بین زنان منطقه بالاست “ازدواج‌های تحمیل شده” را از مهمترین دلایل خودسوزی دختران در این منطقه عنوان کرده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.